Яценюк запрошує європейські компанії в акціонери української ГТС


Яценюк запрошує європейські компанії в акціонери української ГТС

Україна закликає компанії з країн Європейського Союзу стати акціонерами української газотранспортної системи (ГТС), щоб підвищити енергетичну незалежність в Європі, заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

“Ми хочемо бачити наших європейських друзів і партнерів акціонерами української ГТС”, – сказав глава українського уряду на пленарному засіданні саміту “Україна-Європейський Союз” у Києві в понеділок.

“Це найкраща відповідь на енергетичну незалежність України та ЄС і створить нову енергетичну політику в цілому в Європі”, – сказав А.Яценюк.

Як повідомлялося, закон “Про внесення змін до деяких законів України про реформування системи управління єдиної ГТС України” вступив у дію з 10 вересня 2014 року. Згідно з ним, ГТС і підземні сховища газу (ПСГ) залишаються в держвласності, однак відтепер їх можна передавати в управління спеціально створеним компаніям. У цих управляючих компаніях українська держава отримає контрольний пакет, а решта акцій можуть придбати європейські та американські компанії.

Уряд планує створити дві компанії, що обслуговують ПСГ і ГТС, за участі американських і європейських партнерів. Документом знімаються обмеження на передачу в оренду або концесію магістральних газопроводів і ПСГ підприємству / підприємствам на платній основі без права відчуження для здійснення функцій оператора ГТС і / або ПСГ.

Зазначена передача майна в оренду може здійснюватися виключно з метою та на виконання зобов’язань, взятих Україною відповідно до закону “Про ратифікацію протоколу про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства” на підставі договору та на умовах, затверджених Кабміном, з урахуванням принципів дотримання економічної безпеці держави.

При цьому, функції оператора єдиної ГТС України можуть бути закріплені за підприємством, засновником і власником якого може виступити виключно держава, державне підприємство (володіння не менше 51% корпоративних прав) або юридична особа (юридичні особи), яке належить і контролюється резидентами країн Європейського Союзу , США чи Європейського Енергетичного співтовариства, а також є оператором системи транспортування газу або членом Європейської мережі операторів системи транспортування газу, сертифікованим відповідно до вимог статті 10 директиви 2009/73 / ЄС Європейського парламенту та Ради щодо спільних правил для внутрішнього ринку природного газу.

Такі ж умови повинні бути застосовані відносного оператора ПСГ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua