Абромавічус вважає скасування додаткового імпортного збору недоцільним


Абромавічус вважає скасування додаткового імпортного збору недоцільним

Скасування додаткового імпортного збору в розмірі 5-10% поки недоцільна, повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус.

“Я не думаю, що він буде скасовуватись прямо зараз, тому що ті проблеми, які за допомогою цього податку намагалися вирішити, щи не повністю пішли”, – сказав він в кулуарах симпозіуму “Україна: Звільнення від пострадянської спадщини?”.

За словами А.Абромавічуса, додатковий збір був введений як один із заходів щодо стримування імпорту з метою вирівнювання торгового балансу і зниження тиску на національну валюту.

“Начебто за останні місяці спостерігаються позитивні тенденції, але розслаблятися ще рано”, – сказав він.

Міністр сказав, що на переговорах з Світовою організацією торгівлі (СОТ) обговорюватимуться наслідки введення додаткового імпортного збору і Україна буде захищати свою позицію.

А.Абромавічус зазначив, що додатковий імпортний збір негативно вплинув на деякі підприємства – раніше вони імпортували комплектуючі та експортували готову продукцію з більш високою доданою вартістю, але після введення збору перенесли виробництво в інші країни, в результаті чого постраждав і український експорт.

“Вивчимо, проконсультуємося з Міністерством фінансів, з Національним банком і якщо далі курс буде продовжувати нас радувати своєю стабільністю і передбачуваністю, то в результаті ми б хотіли прийняти рішення про зняття”, – сказав він.

Як повідомлялося, Україна 25 лютого у зв’язку з різким погіршенням платіжного балансу ввела додатковий імпортний збір на імпорт, окрім критичного, прописаний у прийнятому парламентом в кінці 2014 року за пропозицією уряду законі “Про стабілізацію платіжного балансу України”.

Додатковим імпортним збором за ставкою 10% оподатковуються готові харчові продукти; продукти, жири та олії тваринного і рослинного походження; алкогольні та безалкогольні напої; тютюн і його замінники; оцет; живі тварини (товарні групи 1-24 за УКТЗЕД). Під 5% збір підпадають всі інші товари за винятком “життєво важливих”, до яких парламент відніс більшість енергоносіїв, а також деякі медикаменти.

Голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Роман Насиров вже заявив, що комітет підтримує лібералізацію додаткового імпортного збору в розмірі 5-10% у зв’язку з позитивною динамікою зовнішньої торгівлі товарами в перші місяці 2015 року.\\

Вісім депутатів Верховної Ради України від фракції “Батьківщина” 20 квітня зареєстрували в парламенті законопроект про скасування додаткового імпортного збору.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua