Deutsche Bank проведе найрадикальнішу реорганізацію за свою 145-річну історію, - ЗМІ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Deutsche Bank проведе найрадикальнішу реорганізацію за свою 145-річну історію, - ЗМІ

Світ
898
Deutsche Bank пережив за останні два десятиліття чимало реорганізацій і внутрішньокорпоративних реформ. Однак те рішення, яке буде прийнято 24 квітня на екстреному засіданні наглядової ради банку, може кардинально змінити його вигляд. У рік свого 145-річчя найбільший кредитно-фінансовий інститут Німеччини має намір радикально змінити бізнес-стратегію, а може бути навіть і бізнес-модель, передає DW.
В даний час Deutsche Bank є універсальним банком, що надає своїм клієнтам у Німеччині і по всьому світу повний набір банківських послуг. Іншими словами, його бізнес стоїть на двох стовпах: на традиційній банківської діяльності, що складається в поточному обслуговуванні та кредитуванні приватних осіб і підприємств, і на інвестиційному банкінгу. Цей напрямок передбачає роботу на ринку капіталу: розміщення цінних паперів держав і компаній, обслуговування злиттів і поглинань, біржову торгівлю.
Зараз стоїть питання про те, аби позбутися від одного активу – поштового банку Postbank. В якості потенційних покупців називають іспанський банк Santander і французький BNP Paribas. Тим не менш, експерти вважають, що заплачені свого часу за Postbank приблизно 6 мільярдів євро Deutsche Bank повернути вже не вдасться.
Однак за планами продажу Postbank можуть стояти і куди більш масштабні розрахунки. Проведена Європейським центральним банком (ЄЦБ) політика рекордно низьких процентних ставок і наддешевих грошей різко знизила привабливість роботи з вкладами населення. Тому наполегливо тримаються чутки, що іншим, радикальним варіантом майбутньої реорганізації Deutsche Bank є повне виокремлення всього бізнесу з фізичними особами та корпоративними клієнтами. Створене таким чином акціонерне товариство потім можна було б вивести на біржу. У такому випадку Deutsche Bank, сильно зменшившись в розмірах, зосередився б на інвестиційному банкінгу та на довірчому управлінні грошима заможних клієнтів. Фактично це означало б добровільну відмову від моделі універсального банку, традиційної для континентальної Європи, і перехід до американської моделі інвестиційного банку за зразком Goldman Sachs. Справи в нього, до речі, йдуть останнім часом дуже добре.
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас