Демчишин розповів, скільки часу і коштів потрібно для переведення ТЕЦ на газове вугілля


Демчишин розповів, скільки часу і коштів потрібно для переведення ТЕЦ на газове вугілля

Переведення 20 енергоблоків українських електростанцій на газове вугілля, що видобувається на підконтрольній України території, потребуватиме до 2 млрд дол. І декількох років для проведення реконструкції кожного енергоблоку.

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

«На один такий блок, а їх близько двадцяти, необхідно до 100 млн дол. І до двох років, тобто перебудувати їх з метою переведення на газове вугілля досить складно», – сказав він.

За словами Демчишина, оцінка вартості таких робіт є невтішною, тому Україні потрібні додаткові обсяги антрацитного вугілля.

Зазначимо, Україна розраховує до кінця 2015 року використовувати тільки власні енергоресурси.

Згідно з прогнозним балансом, теплові електростанції України використають 28 млн тонн вугілля, з яких на дефіцитні марки припадуть мінімальні обсяги.

Нагадаємо, через бойові дії на сході країни, що тривають з квітня минулого року, країна відчуває значний дефіцит вугілля, в першу чергу енергетичного (антрациту), видобуток якого сконцентрований в Донецькій і Луганській областях, в районах, підконтрольних бойовикам. Дефіцит вугілля позначається на роботі електростанцій, які змушені знижувати виробничі потужності.

Водночас, в Україні існує профіцит вугілля марки «Г» (газового вугілля), видобуток якого ведеться на держшахтах. Міністерство енергетики понад півроку веде переговори з приватною енергокомпанією ДТЕК про викуп нею обсягів вугілля для погашення заборгованості із зарплат гірникам держшахт.

У 2015 році уряд відмовився від дотації держшахт, які в попередні роки сягали 14 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Міненергетики
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua