Держбюджет буде наповнений завдяки детінізації, - Білоус


Держбюджет буде наповнений завдяки детінізації, - Білоус

Державна фіскальна служба України зуміє впоратися із завданням по наповненню держбюджету в 2015 році, якщо в країні не відбудеться яких-небудь суспільних потрясінь або не загострить ситуація в зоні АТО.

Про це в інтерв’ю сказав екс-голова ДФС Ігор Білоус.

“Якщо не буде загострення в зоні АТО або якихось суспільних потрясінь, то надходження будуть відповідати плану, а, може, й перевищать його. За підсумками першого кварталу ми зібрали на 55,4% більше доходів порівняно з аналогічним періодом 2014 року. В тому числі ПДВ – на 4,7 млрд грн або 32%, податку на прибуток – на 1,5 млрд грн або 11%, акцизу – більш ніж на 60%. При цьому в березні 2015 року переплати скоротилися на 2,9 млрд грн або 6,8% “, – повідомив Білоус.

Екс-чиновник вважає, що причиною понадпланового наповнення бюджету послужили не інфляція і девальвація, а детінізація економіки. “Головна причина – це детінізація, яку ми проводили весь цей час, і ті зміни і нововведення, які нам вдалося впровадити. Введені в початку 2015 року зміни до спрощеної системи оподаткування вже приносять результати. За січень-лютий ці надходження зросли на 25% порівняно з аналогічним періодом 2014 року. Це при тому, що ставки були знижені в півтора-два рази.

Хто б що не говорив, я вважаю, що ми зробили чимало. Розумієте, бізнес, який хотів закритися, вже закрився і податків не платить. Залишився бізнес, який продовжує свою роботу і продовжить платити податки. Ризики – це “Укрнафта” і “Нафтогаз”. “Укрнафта” як не хотіла платити податки в 2014 році, так і не платить їх у цьому “, – говорить Білоус.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua