МВФ вважає війну на сході України основною причиною депресії в країнах СНД


МВФ вважає війну на сході України основною причиною депресії в країнах СНД

Міжнародний валютний фонд називає конфлікт на сході України основною причиною економічної рецесії, яка збережеться до кінця 2015 року в більшості країн СНД.

Про це на брифінгу у Вашингтоні сказав глава Європейського департаменту МВФ Поль Томсен.

«Щодо регіону країн СНД ми прогнозуємо збереження економічної рецесії (у 2015 році – ред.), і це переважно через конфлікт на сході України і падіння цін на нафту, що серйозно вплинуло на економіку Росії», – сказав Томсен.

При цьому він зазначив, що для урядів держав СНД основними економічними завданнями мають стати фіскальна консолідація, продумана монетарна політика та проведення структурних реформ. В іншому випадку, підкреслив Томсен, ці країни не зможуть надолужити і половини темпів зростання, продемонстрованих в докризовий період – до 2008 року.

Зазначимо, раніше ключовий кредитор України Міжнародний валютний фонд зберіг прогноз падіння економіки України за підсумками 2015 року на 5,5%, але при цьому погіршив прогноз інфляції – до 33,5% з раніше озвучених 27%. При цьому вже в 2016 році МВФ чекає зростання ВВП України на 2% при інфляції 10,6%.

Україна з квітня 2014 року веде антитерористичну операцію в регіоні Донецької та Луганської областей з бойовиками. Щоденні витрати уряду країни на ведення АТО становлять близько 5 млн дол.

Збиток, завданий економіці України за час проведення АТО, склав близько 20% економіки країни. Завершення бойових дій є основним чинником, який міг би дозволити Україні повною мірою реалізувати економічні реформи і вийти на стійке економічне зростання.

Кабінет міністрів України розглядає три сценарії розвитку економіки України в 2015 році і допускає за найбільш песимістичним сценарієм падіння економіки на 11,9% при інфляції в 42,8%. При цьому падіння експорту при песимістичному сценарії складе 16,6% (54,5 млрд дол.) в 2015 році, імпорту – 22% (55 млрд дол.).

За оптимістичними оцінками, обсяг експорту цього року в порівнянні з 2014 роком впаде на 7% – до 60 млрд дол., імпорту – на 10,7%, до 63 млрд дол. Оптимістичні сценарії передбачають падіння економіки в діапазоні від 5,5% до 8,6% при інфляції в діапазоні від 26,7% до 38,1%. Номінальний ВВП складе 1,85 трлн грн за найбільш оптимістичним сценарієм і 1,79 трлн грн – за песимістичним. Прогнозний рівень безробіття в 2015 році складе 10,2% за оптимістичним сценарієм і 11,5% за песимістичним.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua