ГМК України - на межі банкрутства, потрібна послідовна державна політика, - глава "Метінвесту" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ГМК України - на межі банкрутства, потрібна послідовна державна політика, - глава "Метінвесту"

Енергетика
777
Переважна більшість підприємств гірничо-металургійного комплексу (ГМК) України з 2014 року перебуває на межі банкрутства, якого вдалося уникнути тільки внаслідок девальвації національної валюти і поліпшення конкурентоспроможності української продукції на зовнішніх ринках, заявив генеральний директор “Метінвесту” Юрій Риженков під час Національного форуму підтримки експорту у Києві.
За його словами, минулий рік був одним з найскладніших для українського ринку сталі. Так, експорт прокату (без труб) з України впав на 13% – до 20,3 млн тонн. Внутрішній ринок споживання прокату знизився на 22% – до 5,6 млн тонн і в поточному році досягне мінімуму за роки незалежності України, що пов’язано з негативною динамікою ключових галузей – споживачів металопродукції.
Крім того, погіршилася ситуація на світових ринках: з початку 2014 року ціна на український г/к рулон впала на 30%, ціни на ЗРС знизилися в 2,7 рази і досягли діапазону $50/тонна CFR Китай, поставивши на межу рентабельності більшість українських гірничо-збагачувальних комбінатів.
“Замість податкової підтримки галузі в кризовий період держава підняла ставки рентної плати в 6-7 разів (у гривні) у порівнянні з першим кварталом 2014 року”, – підкреслив Ю.Риженков.
За його словами, через низькі обсяги і цінову кон’юнктуру чистий збиток металургів за 9 місяців 2014 р. зріс в 3,1 рази. В умовах недоступності зовнішнього фінансування більшість підприємств ГМК перебуває на межі банкрутства, що тягне за собою ризик масового безробіття, втрати державою податків і валютної виручки.
Топ-менеджер назвав три першочергові завдання у взаєминах влади і ГМК. “Це прогнозована довгострокова стратегія Національного банку України, яка збалансує ринок капіталу і ліквідність експортерів. Прозора фіскальна політика держави, єдині правила гри для всіх учасників, чітке виконання чинного законодавства. Відновлення пошкодженої в результаті бойових дій інфраструктури. У першу чергу це стосується залізничного сполучення, без якого підприємства галузі не зможуть відновити виробничі ланцюжки і налагодити стабільні відвантаження”, – зазначив Ю.Риженков.
“Метінвест” є вертикально інтегрованою гірничодобувною групою компаній, що управляє активами в кожній ланці виробничого ланцюжка від видобутку ЗРС і вугілля та виробництва коксу до випуску напівфабрикатів і кінцевої продукції із сталі, трубопрокату і рулонів, а також виробництва іншої продукції з високою доданою вартістю. Група складається з видобувних і металургійних підприємств, що розташовані в Україні, Європі та США і має мережу продажів з охопленням всіх ключових світових ринків.
Основними акціонерами “Метінвесту” є група СКМ (71,24%) і “Смарт-холдинг” (23,76%), які спільно керують компанією.
ТОВ “Метінвест Холдинг” – керуюча компанія групи “Метінвест”.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас