Українські ТРЦ будуть на рівні європейських стандартів


Українські ТРЦ будуть на рівні європейських стандартів

За даними The International Council of Shopping Centers (Міжнародна Рада Торгових Центрів, ICSC), в Україні зараз налічується 144 торгових центри з орендною площею 2,5 млн кв.м., відповідні стандартам ICSC.

Такий висновок був зроблений ICSC Ukraine Research Group, що складається з фахівців провідних компаній девелоперів та консультантів (JLL, CBRE, Colliers, DTZ, групи компаній «Будхаус» і Immochan), яка проаналізувала торгові центри в чотирьох містах-мільйонниках: у Києві, Харкові, Дніпропетровську, Одесі та Львові.

Сформована в результаті дослідження база даних найближчим часом буде розміщена на сайті ICSC, що, на думку експертів, дозволить потенційним інвесторам або орендарям швидше приймати рішення по вкладеннях в нашу комерційну нерухомість.

«На сайті буде викладена максимальна інформація про об’єкт, аж до прямих контактів керуючої компанії або власників. Це поліпшить прозорість ринку. Потенційний інвестор або орендар може ознайомитися з об’єктами, а потім задати питання, що безпосередньо цікавлять його », – пояснив директор компанії« Іммошан Україна », голова Національного комітету IСSС в Україні Філіп Бертере.

Правда, в список не потрапило безліч невеликих об’єктів, оскільки площа, яка здаэться в оренду, за поняттями ICSC Ukraine Research Group, повинна становити не менше 5 тис. кв.м, площа основного якоря – не перевищувати 90%, а кількість лотів – бути не менше 20. Крім того, він повинен централізовано управлятися і здаватися в оренду на ринкових умовах.

Згідно з дослідженням, велика частина торговельних площ у найбільших містах України представлена форматами «традиційний/великий» (27,9% орендованої площі всіх торгових центрів), «традиційний/середній» (23,2%), і традиційний/малий/ з повсякденною товарної домінантою (24,7%). Ще 15,8% мають формат «спеціалізований/тематичний центр/без розважальної домінанти».

Найзаслуженіший об’єкт, який відповідає критеріям ICSC і потрапив в класифікацію – харківський ЦУМ (1933 року побудови).

У Києві серед «ветеранів» – універмаг «Україна» (1966), у Львові – універмаг «Львів» (1989), в Одесі – «Аеропортівський» (2002), у Дніпропетровську – Grand Plaza (2002).

При цьому в Європі загальноприйнятою практикою вважається оновлення ТРЦ, які старше 7 років. А таких в базі ICSC Ukraine виявилося близько 48%.

Так що найближчим часом гостро стане питання приведення ТРЦ до сучасних вимог. Однією з тенденцій буде також збільшення формату і розширення асортименту товарів і послуг.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua