0 800 307 555
0 800 307 555

В уряді хочуть впровадити презумпцію вини для автомобілістів


В уряді хочуть впровадити презумпцію вини для автомобілістів

Нещодавно на сайті ВР з’явився текст законопроекту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху”.

Його під час виїзного засідання Кабміну презентували глава МВС України Арсен Аваков і його перший заступник Ека Згуладзе.

Вже на нинішньому тижні уряд буде намагатися внести його до порядку денного Ради як невідкладний. Він містить ряд норм, здатних зробити громадян практично беззахисними перед правоохоронною системою держави в галузі адміністративних правопорушень. Зокрема, статтею 9-1 українців хочуть позбавити презумпції невинності у разі залучення до адміністративної відповідальності.

Якщо це буде реалізовано, то будь-яка посадова особа, яка має право карати (не тільки штрафувати, а й здійснювати адміністративний арешт, позбавляти спеціальних прав, залучати до виправних чи громадських робіт, конфісковувати майно) за будь-яке адміністративне правопорушення, тепер може робити це, не піклуючись про доведення провини “порушника”. Після цього доводити, що він не верблюд, повинен буде той, на кого вже накладено стягнення.

Цим нововведення не обмежуються: відповідальними за порушення ПДР, зафіксовані в автоматичному режимі, хочуть призначати власників транспорту – фізичних або юридичних осіб.

Якщо при цьому порушник,який фактично перебував за кермом не є власником ТЗ, то він від відповідальності звільняється. У теорії власники можуть через суд спробувати стягнути суму сплаченого штрафу з водія, що фактично порушив ПДР, але в нинішній системі реалізувати це право майже неможливо.

Зі штрафними балами, введення яких Ека Згуладзе презентувала як розумний компроміс (нагадаємо, чиновниця запропонувала нарахувати кожному водієві по 150 балів, які будуть по частинах зніматися за порушення), теж багато питань.

Нараховувати їх будуть кожному водієві, а списувати, судячи з усього, лише з власників авто.

Юрист Вадим Володарський зазначає: “Це дуже нагадує індульгенції на деяку кількість порушень, що з точки зору боротьби за безпеку на дорогах вкрай нерозумно”. Тому, незважаючи на те, що автоматичну фіксацію порушень правил дорожнього руху вводити потрібно, але в цілому законопроект дуже сирий, і його потрібно відправити на доопрацювання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua