Закон про ринок природного газу деолігархізує та демонополізує цей ринок в Україні - Яценюк


Закон про ринок природного газу деолігархізує та демонополізує цей ринок в Україні - Яценюк

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вітає ухвалення Верховною Радою урядового законопроекту про ринок природного газу, який позбавить олігархів або когось іншого права безкоштовно користуватися державними газорозподільними мережами.

“Парламент проголосував один з основних законів на енергетичному ринку країни. Десять років не могли проголосувати, і нарешті сьогодні ми деолігархізували і демонополізували ринок природного газу в країні”, – наводить прес-служба уряду коментар А.Яценюка.

Напередодні голосування він звернувся до парламенту з проханням ухвалити відповідний закон і нагадав, що практично всі газорозподільні мережі в Україні перебувають у державній власності, тоді як “кілька заможних громадян безкоштовно їх використовують”.

Нагадаємо, Верховна Рада в четвер 290 голосами підтримала в другому читанні та в цілому законопроект №2250 “Про ринок природного газу”.

Парламентарі підтвердили поправку, згідно з якою забороняється використання державних газопроводів приватними операторами на правах господарського відання (безкоштовно). При цьому оренда або концесія газорозподільних систем не забороняється.

Основною метою законопроекту є створення ефективного конкурентного середовища на ринку природного газу з урахуванням основних вимог законодавства ЄС, зокрема, передбачених директивою 2009/73/ЄС Європарламенту щодо загальних правил для внутрішнього ринку природного газу та регламентом 715/2009 Європарламенту про умови доступу до мереж передачі природного газу.

За словами народного депутата фракції “Народний фронт” Остапа Семерака, ухвалення законопроекту є однією з умов схвалення $17,5 млрд кредиту МВФ Україні за новою програмою розширеного фінансування.

Раніше голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв зазначав, що приведення українського газового законодавства у відповідність до європейських стандартів відкриває перед Україною перспективу участі країни в Європейському енергетичному союзі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua