Чорнобильська АЕС переходить до етапу зняття з експлуатації


Чорнобильська АЕС переходить до етапу зняття з експлуатації

Чорнобильська атомна електростанція (АЕС) завершує діяльність із припинення експлуатації та офіційно переходить до етапу зняття з експлуатації, повідомили на сайті станції.

“Державна інспекція ядерного регулювання України видала окремий дозвіл на реалізацію робіт відповідно до Програми етапу остаточного закриття та консервації (ОЗтаК). Це означає, що Чорнобильська АЕС завершує діяльність з припинення експлуатації та офіційно переходить до етапу зняття з експлуатації”, – йдеться в повідомленні.

Дозвіл видано згідно з умовами державної ліцензії на ЗЕ №000040 від 22 березня 2010 р., отриманої ДСП ЧАЕС на підставі затвердженого Проекту етапу остаточного закриття та консервації. Головною та необхідною умовою отримання такого дозволу є визнання органом державного регулювання значного прогресу планування процесу зняття з експлуатації ЧАЕС та успішна робота зі звільнення блоків ЧАЕС від відпрацьованого ядерного палива та розміщення його у спеціальному сховищі для безпечного зберігання – СВЯП-1.

Першим етапом зняття з експлуатації є етап “Остаточного закриття та консервації”, реалізація якого має важливе значення для безпеки та потребує стратегічного періоду часу реалізації (понад десять років).

Як повідомляється, всі роботи, що заплановані до реалізації в рамках проектів ЗЕ, обґрунтовані з точки зору безпеки та в цілому спрямовані на захист населення та навколишнього середовища. Під час виконання робіт за проектом на етапі остаточного закриття та консервації блоків ЧАЕС додатковий радіаційний вплив на об’єкти навколишнього природного, соціального та техногенного середовища буде нижчий за радіаційно-гігієнічні регламенти та є прийнятним із погляду гарантування екологічної безпеки.

На етапі остаточного закриття та консервації енергоблоків Чорнобильської АЕС, який триватиме до 2028 року, діяльність головним чином буде стосуватися реакторів, контурів багаторазової примусової циркуляції та суміжного обладнання блоків 1, 2 та 3 Чорнобильської АЕС. Колишні енергоблоки планується перевести до якісно нового стану, що характеризується більш високим рівнем безпеки з мінімальним споживанням ресурсів у режимі тривалого зберігання.

“Радіаційний вплив на довкілля у разі можливих аварій у процесі виконання робіт не перевищить радіаційно-гігієнічних регламентів, встановлених НРБУ-97 для критичних подій”, – зазначено в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua