Рада прийняла закон про ринок газу, виконано ще одну умову МВФ


Рада прийняла закон про ринок газу, виконано ще одну умову МВФ

Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому законопроект №2250 “Про ринок природного газу”.

За відповідне рішення на засіданні в четвер проголосувало 290 депутатів.

При розгляді в залі, парламентарії підтвердили поправку, згідно з якою забороняється використання державних газопроводів приватними операторами на правах господарського відання (безкоштовно).

При цьому оренда або концесія газорозподільних систем не забороняється.

Основною метою законопроекту є створення ефективного конкурентного середовища на ринку природного газу з урахуванням основних вимог законодавства ЄС, в тому числі, передбачених Директивою 2009/73 / ЄС Європарламенту щодо загальних правил для внутрішнього ринку природного газу та Регламентом 715/2009 Європарламенту про умови доступу до мереж передачі природного газу.

За словами народного депутата фракції “Народний фронт” Остапа Семерака, прийняття законопроекту є однією з умов схвалення $17,5 млрд кредиту МВФ Україні за новою програмою розширеного фінансування.

Раніше глава правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв зазначав, що приведення українського “газового” законодавства відповідно до європейських стандартів відкриває перед Україною перспективу участі країни в Європейському енергетичному союзі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua