Трохи статистики: як українці відрізняються від жителів інших країн


Трохи статистики: як українці відрізняються від жителів інших країн

На Землі близько 7 мільярдів людей, і всі чимось зайняті. Ми з’ясували, що прямо зараз роблять люди і чи діють в Україні загальносвітові тенденції. Скажемо відразу: з тривалістю життя справи у нас не такі погані, як прийнято думати. А от з його якістю – проблеми.

Чим зайняте людство, відмінно пояснює інфографіка від Funders and Founders.

Всього на планеті майже 7 мільярдів людей. З них не працює майже 2 мільярди дітей та підлітків віком до 15 років, а також 577 млн ​​літніх людей.

1,7 млрд осіб працюють у сфері обслуговування, 1,4 мільярда – в сільському господарстві, 800 мільйонів працюють на заводах, а 400 мільйонів людей мають свій бізнес. І ще 430 мільйонів – безробітні.

Ми підрахували аналогічні показники для України і додали нові, і ось що вийшло.

Чим зайняті українці?

В Україні традиційно розвинена аграрна сфера: більше 17% наших співвітчизників працюють у цій галузі (у світі – 20%). Але більшість українців працює у сфері торгівлі і ремонту транспорту. Так, саме так, Держкомстат рахує ці види діяльності разом – “Оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів и мотоціклів”. Дивно…

Більше 15% українців – люди похилого віку

Старіння населення – загальносвітова проблема. Вона вже давно актуальна для розвинених країн і скоро стане актуальною для тих, що розвиваються. За даними ООН, до 2050 року 22% населення планети будуть становити пенсіонери, а в розвинених країнах на одного працюючого припадатиме один пенсіонер.

Найбільш “стара” країна – Японія. До 2050 року 42% японців будуть пенсіонерами. “Наймолодші” країни – африканські. Правда, і тривалість життя там найнижча на Землі – 56 років для чоловіків і 59 для жінок.

У українців життя коротше від більшості європейців…

Радує хоча б те, що наші жінки живуть на три роки довше, ніж в середньому по планеті.

Третину життя ми спимо, а в інтернеті проводимо 8 років

Важливо знати, скільки часу ти приділяєш тим чи іншим справам – так можна точно спланувати свій розпорядок дня. Але скільки років нашого нетривалого життя ми витрачаємо на щоденні справи?

Спимо ми, українці, третину життя, а дивимося телевізор і сидимо в інтернеті в цілому 8 років! Скільки корисного можна було б зробити за цей час. Багато хто говорить, що потрібно менше часу проводити за комп’ютером, але коли ти бачиш ці цифри в розрізі всього людського життя – вони вражають.

Скільки людей живуть у містах, а скільки – в селах?

Чисельність міського населення постійно зростає: до 2050 року кількість міських жителів в Україні збільшиться в два рази в порівнянні з 1950 роком. Найбільш урбанізовані території Гонконгу, Сінгапуру і Макао (100% населення – міські жителі), а найменш – Тринідад і Тобаго (менше 10%). У середньому в світі урбанізація досягає 54%.

Якщо зараз відсоток українців, які живуть у місті, становить 69%, то до 2050 року цей показник складе 79%.

Дані World Urbanization Prospects The 2014 Revision

До речі, в 1800 році в містах жило лише 2% людей. Щодня в міста переїжджають майже 180 000 осіб.

Україна – у світових лідерах за споживанням алкоголю і паління

Шкідливі звички українців виводять нас вгору в рейтингу алкоголізму та куріння. Ми на 6 місці за споживанням алкоголю в літрах чистого етанолу (саме так вимірює споживання алкоголю Всесвітня організація охорони здоров’я). Навіть визнані любителі алкоголю – грузини – п’ють менше від нас (тому що вони вживають в основному вино, а у нас популярні більш міцні напої).

Україна на 3 місці за споживанням сигарет.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua