Дніпроенерго, Закарпаттяобленерго і Донбасенерго приватизували незаконно, - ГПУ


Дніпроенерго, Закарпаттяобленерго і Донбасенерго приватизували незаконно, - ГПУ

Генеральна прокуратура України звернулася до суду з проханням визнати незаконною приватизацію ПАТ «Дніпроенерго», ПАТ «Закарпаттяобленерго» та ПАТ «Донбасенерго».

В Управлінні зв’язків з громадськістю та ЗМІ Генппрокуратури, «реалізуючи конституційну функцію представництва громадян і держави в суді, Генеральна прокуратура України як самостійний позивач 3 квітня 2015 звернулася до суду про визнання незаконним відчуження державних пакетів акцій ВАТ«Дніпроенерго» та ПАТ «Закарпаттяобленерго ».

Крім того, в Генпрокуратурі зазначили, що суд розглядає позовну заяву прокуратури про визнання протиправними та скасування актів Кабінету міністрів України та Фонду державного майна України з приватизації належних державі акцій ВАТ «Донбасенерго».

Позови обґрунтовані тим, що умови приватизації, визначені в оскаржуваних актах уряду і Фонду держмайна, прийнятих з перевищенням повноважень та в порушення статті 19 Конституції України та законів «Про управління об’єктами державної власності», «Про приватизацію державного майна», сформульовані таким чином, щоб штучно створити передумови для набуття належних державних акцій заздалегідь визначеними суб’єктами, чим значно звужено коло потенційних покупців.

Фактична відсутність торгів і конкуренції при визначенні ціни призвела до порушення Державної програми приватизації, якою визначено один з основних принципів приватизації – досягнення максимального економічного ефекту від продажу об’єкта.

Через відсутність конкуренції державний пакет акцій ВАТ «Дніпроенерго» проданий за ціною, яка всього на 0,48% вище за стартову, а ПАТ «Закарпаттяобленерго» – на 4,2%. Таким чином відчужені корпоративні права на суму понад 2 млрд грн. Для порівняння: недавня приватизація 25% державного пакета акцій цього ж «Закарпаттяобленерго» відбулася за ціною, яка в 3,9 рази перевищувала початкову.

«Доведення в суді незаконність відчуження державних пакетів акцій зазначених товариств дозволить повторно продати їх за прозорими умовами і отримати значні надходження, у тому числі за рахунок можливої участі в торгах іноземних інвесторів», – зазначили в ГПУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:ГПУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua