Рада прийняла закони про захист інвесторів і держінвестпроектів, щоб отримати $800 млн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Рада прийняла закони про захист інвесторів і держінвестпроектів, щоб отримати $800 млн

Казна та Політика
806
Верховна Рада у вівторок прийняла без обговорення в другому читанні і в цілому законопроекти “Про внесення змін до Бюджетного кодексу про державних інвестиційних проектах” (№2258) та “Про внесення змін до деяких законодавчих актів про захист прав інвесторів” (№2259), необхідні для отримання $500 млн від Світового банку (СБ) за програмою DPL і $300 млн від уряду Японії.
За прийняття цих документів проголосувало відповідно 248 і 236 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 депутатів.
“У середу преборд WB (попереднє засідання Світового банку, World bank – ІФ). Якщо до середини середи не буде №№2258 і 2259, не отримаємо $800 млн”, – написав напередодні після схвалення профільним комітетом цих документів заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов на своїй сторінці в Facebook.
Він зазначив, що законопроект №2259 вводить інститути похідного позову, незалежних директорів, жорсткі правила угод, відповідальність посадових осіб за заподіяний компанії збиток, обов’язковий лістинг для ПАТ.
На думку директора департаменту реєстраційних питань і ліцензування НБУ Леоніда Антоненко, також озвученого в Facebook після засідання комітету, документ створює передумови для існування в Україні дійсно публічних компаній – з незалежними директорами, комітетами з винагород і призначень, з цивілізованими інструментами вирішення конфлікту інтересів між мажоритарним акціонером і компанією, з відповідальністю менеджерів компанії за порушення їхніх обов’язків по відношенню до компанії і похідним позовом – інструментом залучення менеджерів до відповідальності за порушення цих обов’язків.
“Інвестор в акції українського акціонерного товариства отримав потужний інструмент захисту його інвестицій – право вето на схвалення угоди між компанією та її пов’язаними особами. Власники квазі-публічних товариств отримали можливість позбавити ці компанії тягар публічності і перевести їх у приватну форму”, – зазначив Л. Антоненко.
Він прогнозує, що в Україні залишиться небагато публічних акціонерних товариств, однак вони будуть максимально (наскільки це можливо в українських умовах) наближені до європейських стандартів публічності, тоді як приватні компанії отримають більше гнучкості в питаннях корпоративного управління.
У свою чергу законопроект №2258 передбачає створення ефективної та прозорої системи управління державними інвестиціями.
Як повідомлялося, на розгляді у Верховній Раді знаходяться п’ять законопроектів, прийняття яких необхідно для отримання від СБ другої програмної позики на політику розвитку (DPL-2) в обсязі $500 млн і $300 млн – від уряду Японії в рамках двосторонньої міжурядової угоди з Україною про сприяння та захист інвестицій (інвестиційний договір між Японією та Україною – Ред.).
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас