Бізнес по-новому — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Бізнес по-новому

Світ
1217
Президент підписав закон про спрощення ведення бізнесу в Україні. В Україні змінюються правила гри для бізнесу. Петро Порошенко минулого тижня підписав закон, який, за задумом його авторів, повинен зробити життя бізнесменів легше.
Тезово – кого він стосуватиметься і наскільки легше стане життя бізнесу.
Якого бізнесу стосується закон
Автори по-новому поглянули на життя бізнесу – від створення компанії до її ліквідації. Так що нові правила гри в якійсь мірі стосуватимуться всіх підприємців, що працюють в Україні.
Закон скасовує ліцензування багатьох видів бізнесу. Наприклад, тепер не потрібно отримувати ліцензію, щоб перевозити ядерні відходи, містити полігон для стрільбищ або торгувати спермою тварин.
Якщо ж говорити про більш звичні сфери діяльності, то список щасливчиків, яких позбавили від ліцензій, виглядає так:
  • Будівельники;
  • Туроператори (потрібно буде реєструватися в єдиному реєстрі);
  • Хедхантери;
  • Митні брокери;
  • Імпортери ліків (достатньо буде підтвердження якості від виробника);
  • Продавці землі (потрібно буде отримувати сертифікат), пестицидів та біопалива;
  • Виробники бланків цінних документів, дорогоцінних металів і препаратів з крові;
  • Переробники металобрухту та відходів (потрібно буде реєструватися в єдиному реєстрі).
Також зникли із законів і деякі дозволи. Тепер без дозвільних папірців можна запускати виробництво молока і дитячого харчування. А постачальникам води в пляшках не потрібно санітарно-епідеміологічний висновок.
Не повинні тепер підтверджувати якість своєї продукції і виробники риби.
Є привід для радості і в гірників: їм скасували дозволи на шахтні випробування обладнання.
Як будуть контролювати бізнес
Бізнесменів, які займатимуться «екс-ліцензійним» бізнесом, умовно можна розділити на дві категорії. Представники першої повинні значитися в єдиному державному реєстрі.
Наприклад, окремий реєстр створять для туроператорів. Компанії, які не внесуть до нього свої дані, не матимуть права називати себе туристичними операторами. В іншому ж держава обіцяє не втручатися в роботу турфірм. Усі суперечки з незадоволеними туристами залишаться в компетенції судів.
Друга категорія бізнесу повинна буде отримати сертифікати. Процедура сертифікації чимось схожа з отриманням диплома про вищу освіту. Спеціаліст повинен вивчитися і пройти стажування. Сертифікат він отримає після успішної здачі іспитів.
Така схема буде діяти, наприклад, для митних брокерів та фахівців з операцій із землею.
Реформи на селі
Деяким галузям автори закону приділили особливу увагу. Одна з них – сільське господарство.
По-перше, законодавці позбавили аграріїв необхідності погоджувати з владою проект сівозміни. Іншими словами, тепер бізнес не повинен звітувати перед чиновниками, що і в якій рік він буде саджати на своїй землі.
По-друге, власники землі самі зможуть вирішувати, в якому вигляді вони хочуть отримувати плату за оренду: грошима чи натурою. Зараз компанії в основному воліють платити товаром.
По-третє, в законі з’явилося поняття мінімального терміну оренди землі. Нижню планку поставили на рівні семи років. Верхня залишилася на 50 роках.
В цілому новий закон ставить мінімальні вимоги до договорів оренди земельних ділянок. Так, якщо раніше в документі обов’язково повинні були прописуватися умови використання землі, відповідальність за заподіяння шкоди, стан ділянки при передачі в оренду і його повернення, то тепер достатньо тільки вказати термін оренди і її вартість. Решта – на розсуд сторін.
Народна медицина
Судячи з усього, влада робить серйозну ставку на магів і цілителів. Чинний закон про охорону здоров’я фактично повністю переписаний у тій частині, де держава регулює роботу народних умільців.
Так, якщо раніше, щоб займатися лікуванням, люди, що не мають медичної освіти, повинні були отримувати спеціальний дозвіл, то тепер достатньо зареєструвати себе як підприємця.
Автори нового закону вважають, що для контролю цілителів достатньо буде нагрянути з перевіркою.
Захист інвесторів
В Адміністрації Президента запевняють, що новий закон захищає права інвесторів. Однак якихось помітних нововведень в законі немає.
Єдиний пункт, який явно свідчить про те, що законодавці все-таки подумали про власників бізнесу – правка в Цивільному кодексі України. Акціонери отримали право вимагати з менеджменту компенсацію за збиток, нанесений компанії. Звичайно, тільки в тому випадку, якщо провину керівництва визнає суд.
Звернутися за допомогою правосуддя можуть тільки власники не менше 10% акцій. Так що деяким незадоволеним власникам доведеться або змиритися з положенням справ, або шукати друзів «по нещастю».
Терміни реєстрації
Ну, і нарешті, те, що стосуватиметься всіх без винятку, – реєстрація підприємця. І фізичні, і юридичні особи обіцяють реєструвати не пізніше наступного робочого дня. Тобто, по суті, приблизно, за добу. Якщо, звичайно, ви не подали документи в п’ятницю.
Раніше для «Юріко» відводили три дні, а для «фізиків» – два.
Віталій Ермаков
За матеріалами:
Hubs
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас