Уряд поза ринком випустив ОВДП майже на 9 млрд грн, обсяг ОВДП в обігу зріс до нового історичного максимуму


Уряд поза ринком випустив ОВДП майже на 9 млрд грн, обсяг ОВДП в обігу зріс до нового історичного максимуму

Обсяг облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) у власності резидентів України – не банків збільшився зі 3 по 6 квітня на 8,89 млрд грн – до 31,7 млрд грн, зазначено в повідомленні Національного банку України (НБУ) у вівторок.

Згідно з ним, одночасно обсяг ОВДП в обігу зріс на 8,180 млрд грн – до нового історичного максимуму в 501, 14 млрд грн.

Нацбанк і уряд не уточнюють, хто став одержувачем облігацій на 8,890 млрд грн.

Портфель ОВДП у власності Нацбанку залишився майже без змін – 338,14 млрд грн, банків – зменшився на 0,5 млрд грн, до 104, 23 млрд грн, нерезидентів – на 0,19 млрд грн, до 27,070 млрд грн

Закон про держбюджет дозволяє уряду додатково до затвердженого розміру фінансування та граничного розміру держборгу дефіциту випустити ОВДП на 36,5 млрд грн для капіталізації банків і на 20 млрд грн для фінансування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), а в разі необхідності – і понад ці сум. Крім того, Кабмін може капіталізувати через ОВДП на 29,7 млрд грн НАК “Нафтогаз України”.

Уряд наприкінці січня вже прийняв постанову про збільшення статутного капіталу “Нафтогазу України” на 31,5 млрд грн (на всю суму, обумовлену в держбюджеті до зменшення цієї суми до 29,7 млрд грн при корекції держбюджету на початку березня) за рахунок випуску облігацій строком до 10 років зі ставкою 14,5% річних.

На початку квітня Кабмін також схвалив випуск ОВДП терміном обігу до 20 років з відсотковою ставкою до 12% річних на 20 млрд грн для ФГВФО.

Як повідомлялося, уряд у 2014 році розмістив поза аукціонами держоблігації на 141,3 млрд грн порівняно з 14,7 млрд грн роком раніше, у тому числі обсяг капіталізації НАК “Нафтогаз України” виріс в 12 разів – до 96,6 млрд грн.

Крім того випуск ОВДП для капіталізації Ощадбанку склав 11,6 млрд грн, Укрексімбанку – 5 млрд грн, на субвенцію місцевим бюджетам для компенсації різниці в тарифах, в тому числі за природний газ – 11,1 млрд грн, для Фонду гарантування вкладів – 10, 1 млрд грн і на ПДВ-облігації – 6,9 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua