Кабмін затвердив перелік боргових зобов'язань для реструктуризації — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін затвердив перелік боргових зобов'язань для реструктуризації

Казна та Політика
823
Кабінет міністрів України за пропозицією Міністерства фінансів на виїзному засіданні затвердив перелік боргових зобов’язань для проведення реструктуризації.
Як повідомляє прес-служба Мінфіну, реструктуризація буде проводитися з метою виконання програми Міжнародного валютного фонду, яка передбачає економію в 15 млрд доларів на зовнішніх боргових зобов’язаннях за період реалізації програми.
Співвідношення державного боргу до ВВП не повинно перевищити позначку в 71% до 2020 року, а боргове фінансування бюджету – не більше 10% ВВП.
Реструктуризація торкнеться зовнішніх боргів, що виникли до 28 лютого 2014 року, і буде включати частину зовнішнього боргу України, гарантовані державою зовнішні борги і квазісуверенні борги (єврооблігації державних банків, «Укрзалізниці», міста Києва).
Переговори з кредиторами повинні бути завершені до травня 2015 року, коли відбудеться перший аудит виконання програми з МВФ.
У той же час, вичерпний список боргових зобов’язань України, які уряд планує реструктуризувати, буде опублікований пізніше як доповнення до відповідного розпорядження Кабміну.
Раніше міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що питання списання боргів в рамках переговорів про реструктуризацію зовнішнього державного боргу з кредиторами не обговорюється.
Україна почала переговори з реструктуризації 13 березня. Кабмін визначив радниками в переговорах фінансову компанію Lazard і юридичну компанію White & Case. Американський інвестиційний фонд Franklin Templeton, як один з основних приватних власників українських євробондів, очолив групу кредиторів.
Джерела, близькі до переговорів, відзначали, що Україна може включити в пакет бондів до реструктуризації паперу держхолдингів «Укравтодор», КБ «Південне», Держадміністрації залізничного транспорту «Укрзалізниця», двох держбанків – «Ощадбанку» і «Укрексімбанку» і бонди Київської міської державної адміністрації. Українська сторона пропонує розділити ці папери на дві групи і вести переговори по кожній з них.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас