В Укравтодорі розповіли, скільки грошей потрібно на капремонт українських доріг держзначення


В Укравтодорі розповіли, скільки грошей потрібно на капремонт українських доріг держзначення

Для проведення повного капітального ремонту українських автомобільних доріг державного значення необхідно мінімум 500 млрд грн, повідомила прес-служба Держагентства автомобільних доріг України (“Укравтодор”) з посиланням на його главу Сергія Підгайного.

“В умовах дефіциту коштів найбільш ефективним і економічно вигідним вважається поточний середній ремонт. Він дозволяє позбутися від основних дефектів покриття на тривалий період. Враховуючи зношений стан дорожньої мережі доцільно ремонтувати таким способом хоча б 10 тис. км на рік, що потребують щорічного фінансування галузі на рівні 100 млрд грн “, – підкреслив глава Держагентства.

За його словами, обсяги торішнього і нинішнього фактичного фінансування дорожнього господарства свідчать: держава не в змозі забезпечити таку суму витрат, а коштів, передбачених держбюджетом – 3,4 млрд грн, ледве вистачає на здійснення експлуатаційного утримання в мінімальному обсязі.

“Після зимового періоду стан доріг різко погіршився. На сьогоднішній день уражено ямами 5,8 млн кв. м, і це не кінцевий результат. До кінця року ми очікуємо збільшення цього показника, як мінімум, на 20-30%. Процеси руйнування покриття вже перевищують минулорічні показники майже в три рази, а тому наш пріоритет – збереження дорожньої мережі. Для цього ми робимо все можливе “, – розповів С.Підгайний.

Однак, незважаючи на те, що більше половини передбачених коштів буде направлено виключно на ліквідацію руйнувань, усунути вдасться тільки 40% ямковості. Саме тому особливу увагу дорожники приділятимуть місцям концентрації дорожньо-транспортних пригод, а також найбільш проблемним ділянкам на автомобільних дорогах з інтенсивним рухом.

Глава Держагентства також оприлюднив дані щодо вартості будівництва та ремонту автодоріг.

Так, у прив’язці до цін 2015 орієнтовна нормативна вартість будівництва 1 кілометра автомобільної дороги першої категорії становить від 70 до 100 млн грн, реконструкції – 40-80 млн грн, капітального ремонту 20-30 млн грн, поточного середнього ремонту – 8-12 млн грн.

За даними Державного дорожнього науково-дослідного інституту ім.Шульгіна, будувати дороги в Україні набагато дешевше, ніж в інших провідних країнах світу.

“Наприклад, в США будівництво 1 км автомобільної дороги першої категорії коштує $10 млн, у Канаді – $11 млн, а в країнах Європи – від $10,5 до $14,5 млн”, – зазначає “Укравтодор”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua