0 800 307 555
0 800 307 555

Ціна газу для України на II кв. становить $247,18, принцип take-or-pay не працює, - Міллер


Ціна газу для України на II кв. становить $247,18, принцип take-or-pay не працює, - Міллер

Принцип “бери-або-плати”, що залишався каменем спотикання між “Газпромом” і “Нафтогазом України” в умовах поставок газу на другий квартал, буде призупинено.

Глава “Газпрому” Олексій Міллер заявив журналістам: “Підписано додаткову угоду з НАК“Нафтогаз України”, що регулює технічні питання виконання контракту від 2009 року про постачання газу в Україну, аналогічно діяв в рамках“зимового пакета”. Угода регулює механізм внесення передоплати за російський газ, процедуру виставлення заявок на поставки, допустимі добові обсяги (від 0 до 114 млн на добу), а також питання проведення звірки взаєморозрахунків і використання газу, сплаченого, але не відібраного “Нафтогазом” в попередній період.

“Газпром” не вимагатиме оплати штрафів за правилом “бери або плати” за постачання газу в другому кварталі 2015 року. Сторони працювали, працюють і продовжать працювати відповідно до контракту від 2009 року. Окремо зафіксовано, що підписаний додаток не впливає на правові позиції сторін в арбітражному розгляді в Стокгольмі “, – підкреслив він.

“Газпром” також повідомив уточнену контрактну ціну поставок. “Фактична ціна поставок у другому кварталі знизиться відповідно до постанови уряду РФ про митні збори на $100 і складе $247,18 за 1000 куб. м”, – додав він.

Це нижче рівня нинішньої спотової ціни на найближчому до України австрійському газовому хабі CEGH в Баумгартені – $ 257.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Ціна на російський газ
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua