Яресько про реструктуризацію держборгу: Це болюче питання для кредиторів, не для народу України


Яресько про реструктуризацію держборгу: Це болюче питання для кредиторів, не для народу України

Україна має багато чого зробити до наступної перевірки МВФ, яка відбудеться наприкінці травня. Про розповіла глава Міністерства фінансів Наталія Яресько.

“У нас є кілька структурних маяків. … Є програма реформи державних підприємств, вимога схвалити Верховною Радою закон” Про ринок природного газу “, закон” Про правозахист інвесторів “. Ще є вимога посилення незалежності Національного банку через законопроекти. Всі ці маяки нам потрібно завершити до наступної перевірки МВФ наприкінці травня “, – пояснила Яресько.

За її словами, одне з найважливіших питань – це реструктуризація боргів. Яресько підкреслила, що це “болюче питання” для кредиторів, але не для народу України.

“Консультації щойно почалися. Я була в Каліфорнії, в Нью-Йорку, в Лондоні, де зустрічалася з нашими найбільшими кредиторами в США і Великобританії. Це приблизно 15 найбільших кредиторів, які там знаходяться. У ході цих перших консультацій ми пробували їм пояснювати, які у нас цілі “, – розповіла Яресько.

“Перше – це заощадження або зменшення наших грошових потоків протягом 4 років з обслуговування боргів. Протягом наступних чотирьох років ми за рахунок зменшення витрат на обслуговування та погашення державного боргу заощадимо для бюджету $ 15,3 мільярда доларів. … Це має прямий вплив на платіжний баланс країни, на стабілізацію нашої валюти, на стабілізацію нашої банківської та фінансової системи “, – зазначила міністр.

“Друга мета – це досягти до 2020 року співвідношення боргів до ВВП не більше, ніж 71%. Це має прямий вплив на нашу здатність як країни, як економіки платити наші борги. І третя мета – це після програми, тобто з 2019 року, домогтися, щоб наші платежі з обслуговування боргів не перевищували більше 10% ВВП “, – розповіла Яресько.

Вона зазначила, що поки Україна не пропонувала кредиторам умов з реструктуризації. “Таких розмов не було поки”, – сказала міністр.

Яресько також нагадала, що Україна зобов’язана завершити переговори про реструктуризацію в травні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua