Нацбанк прагне до інфляції 4-6%, - заступник голови НБУ


Нацбанк прагне до інфляції 4-6%, - заступник голови НБУ

Нацбанк України прагне знизити інфляцію до 4-6% на рік, що вважається нормальним темпом зростання цін для ринків, що формуються. Про це в інтерв’ю LB.ua сказав Дмитро Сологуб, заступник голови НБУ, відповідальний за монетарну політику.

“Якщо ми дивимося на країни emerging markets, з ринками, що формуються, то нормальною вважається десь 4-6% інфляція … Виходячи з цього, Національний банк заявляє, що прагне до переходу до інфляції на рівні приблизно 4-6%. Виходячи з нинішнього стану справ можна сказати, що це недосяжна задача. Але навіть якщо ми подивимося на сусідні країни, вони виходили з високої інфляції досить швидко і знижувалися до подібних показників “, – сказав Сологуб.

Дмитро Сологуб також підкреслив, що Україні потрібна не тільки низька, але і стабільна інфляція.

“Коли говорять про те, що потрібна низька інфляція, то потрібна і низька інфляція, і при цьому стабільна інфляція. Тому що питання курсових очікувань, питання доларизації в чому залежать не тільки від рівня інфляції, але і від її волатильності. Якщо у вас 0 , потім 15, потім 30% … Відповідно, наше завдання – увійти в наступному році в цей дезінфляційний процес і дійти до визначеного рівня інфляції “, – додав заступник голови НБУ.

Однак він зазначив, що досягнення цієї мети залежить не тільки від Нацбанку, а й від ситуації в економіці країни в цілому.

Нагадаємо, уряд очікує 26% інфляції в 2015 році через девальвацію і зростання комунальних тарифів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua