0 800 307 555
0 800 307 555

Стали відомі терміни закінчення переговорів про реструктуризацію держборгу України


Стали відомі терміни закінчення переговорів про реструктуризацію держборгу України

Міністерство фінансів, як ключовий орган влади, який веде переговори з кредиторами про реструктуризацію частини зовнішнього державного боргу, розраховує досягти компромісу в цьому питанні до кінця травня

Про це повідомив журналістам перший заступник міністра фінансів України Ігор Уманський.

«Ми, як уряд, почали цю роботу (переговори з кредиторами щодо реструктуризації боргу – ред.) … До кінця травня ми вийдемо на порозуміння з нашими кредиторами», – сказав Уманський.

Раніше міністр фінансів України Наталія Яресько підкреслювала, що кінець травня – це термін закінчення переговорів з реструктуризації, встановлений України ключовим інституційним кредитором країни – Міжнародним валютним фондом.

Відзначимо, Мінфін вперше оголосив плани з реструктуризації частини держборгу в ході обговорення нової програми кредитування економіки з Міжнародним валютним фондом. МВФ схвалив програму для України 11 березня. Обсяг фінансування складе 17,5 млрд дол., Термін – 4 роки. Перший транш кредиту у розмірі 5 млрд дол. Україна отримала 13 березня. Тоді ж, 13 березня, Україна почала переговори з реструктуризації частини держборгу обсягом 15 млрд дол. При загальному обсязі заборгованості в 70 млрд дол.

Кабмін визначив радниками в переговорах фінансову компанію Lazard і юридичну компанію White & Case. Американський інвестиційний фонд Franklin Templeton, як один з основних приватних власників українських євробондів, очолив групу кредиторів, з якими уряд України почав переговори.

Джерела, близькі до переговорів, відзначали, що Україна допускає різні варіанти реструктуризації – аж до списання частини боргу, а також пропонує включити в пакет бондів до реструктуризації паперу державних холдингів «Укравтодор», КБ «Південне», Держадміністрації залізничного транспорту «Укрзалізниця», двох держбанків – «Ощадбанку» і «Укрексімбанку» і бонди Київської міської державної адміністрації. Українська сторона пропонує розділити ці папери на дві групи і вести переговори по кожній з цих груп.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua