Держборг США б'є нові рекорди — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Держборг США б'є нові рекорди

Світ
4759
США знову вичерпали допустимі межі державного боргу, повідомило міністерство фінансів країни, розмір держборгу тепер становить $ 18,1 трлн. І це означає, що казначейство США не зможе вільно залучати нові кошти, в тому числі і для обслуговування боргу.
Проблему намагаються вирішити традиційно, піднявши схвалений поріг. Минулого тижня міністр фінансів Джейкоб Лью направив в конгрес лист з проханням про це. Мінфін США, за його словами, готовий прийняти “екстраординарні” заходи, щоб мати можливість виконувати свої фінансові зобов’язання.
У числі можливих “екстраординарних” рішень – призупинення випуску державних і муніципальних казначейських цінних паперів і нових капіталовкладень у фонд соціального забезпечення по виході на пенсію і по інвалідності для держслужбовців.
Лью підкреслив, що збільшення ліміту держборгу не означає можливості додаткових витрат. Підвищення планки лише покриє вже зроблені витрати. Бюджетне управління конгресу вважає, що при прийнятті подібних заходів мінфіну США вдасться відтермінувати підняття планки до жовтня-листопада.
Проблема стелі держборгу в США залишається невирішеною багато років. Стеля держборгу – унікальна міра управління економікою, що існує тільки в США з 1917 року, покликана стримувати витрати держави. Це рішення приймається поза рамками обговорення бюджету, як в інших країнах (у тому числі і в Росії). Через зростаючі витрати стелю держборгу доводиться постійно піднімати. Але останнім часом ці рішення даються нелегко: республіканці розглядають їх як останню можливість натиснути на уряд і скоротити витрати бюджету.
У 2011 році держборг США вперше перевищив 100% ВВП, а тривала дискусія призвела до того, що міжнародне агентство Standard & Poor’s вперше з 1917 року знизило кредитний рейтинг країни (на один рівень, до АА +). У 2012 році питання з держборгом наклався на обговорення так званого фіскального обриву – одночасного скорочення витрат держбюджету і припинення дії податків. У підсумку мінфіну довелося йти на “надзвичайні заходи”, що вивільнило близько $ 200 млрд на поточні потреби, і дефолту вдалося уникнути.
У 2013 році конфлікт тривав так довго, що довелося йти на “шатдаун” – зупинити роботу всіх федеральних органів влади більш ніж на два тижні.
На цей раз суперечки навколо підвищення дозволеного порогу заборгованості можуть бути ще більш запеклими, попереджає CNBC.
Справа в тому, що в 2015 році проблема граничної суми держборгу виникла в середині періоду подачі податкових декларацій, звертає увагу Bloomberg. Тому міністерству фінансів США буде складніше визначити, на яку кількість коштів уряд може розраховувати, і, відповідно, складніше спрогнозувати, як довго Штати зможуть обійтися без підняття планки держборгу.
Політичний аспект також серйозно ускладнить ситуацію.
Минулого разу республіканці, очолювані спікером палати представників Джоном Бейнером, після тривалих суперечок в кінцевому підсумку поступилися демократам. Цього разу “перемога”, швидше за все, також залишиться за партією правлячого президента, вважає CNBC, але республіканці будуть відкладати ухвалення рішення до самого останнього моменту.
У той же час сенатори-республіканці побоюються, що тривалі суперечки з питання про держборг можуть негативно позначитися на рейтингах партії, а також на її позиціях в конгресі. Затягування обговорення може коштувати республіканцям великої кількості місць.
Лідер сенатської більшості Мітч Макконнелл заявляв, що не допустить оголошення дефолту.
Але і вони будуть змушені показати, що не дозволять президенту беззастережно підвищувати межу держборгу.
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас