Фонд гарантування хоче ліквідувати ВіЕйБі Банк і Міський комерційний банк


Фонд гарантування хоче ліквідувати ВіЕйБі Банк і Міський комерційний банк

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) рекомендує Національному банку України (НБУ) ліквідувати неплатоспроможні ВіЕйБі Банк (VAB Банк) та Міський комерційний банк (CityCommerce Bank, все-Київ), повідомив ФГВФО на веб-сайті.

Згідно з повідомленням, такий найменш витратний спосіб виведення з ринку цих неплатоспроможних банків запропонований у зв’язку із завершенням терміну дії в них тимчасових адміністрацій.

Фонд також нагадує, що виплати вкладникам зазначених банків відновляться не пізніше, ніж через сім днів після відкликання у них банківської ліцензії та початку процедури ліквідації.

Як повідомлялося, тимчасову адміністрацію в Міський комерційної банк і VAB Банк НБУ ввів з 21 листопада 2014 по 20 лютого 2015 року, а потім продовжив термін її роботи до 20 березня.

VAB Банк працює на фінансовому ринку України з 1992 року. Найбільшим його акціонером є Олег Бахматюк (86,778%), який поклав відповідальність на погіршення ситуації в банку на Національний банк України.

Міський комерційний банк заснований в 2006 році. На 1 жовтня 2014 його єдиним акціонером було ТОВ “Глобал фінансіал менеджмент груп”.

У листопаді 2014 Міський комерційний банк заявив про зміну власника: 100% акцій керуючої компанії GFM Group, основним активом якої є банк, були продані новим інвесторам.

За даними НБУ, на початок січня 2015 року з розміром активів VAB Банк займав 21-е місце (11,426 млрд грн), Міський комерційний банк – 68-е місце (126, 566 млн грн) серед 158 діючих у країні банків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:ФГВФО
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua