Без змін у пенсійному законодавстві долар міг коштувати 150 гривень - Луценко


Без змін у пенсійному законодавстві долар міг коштувати 150 гривень - Луценко

Верховна Рада зобов’язана була проголосувати за зміни до пенсійного законодавства, інакше для України це могло обернутися страшними наслідками у вигляді курсу долар в 150 гривень і фінансового колапсу. Про це розповів лідер фракції “Блоку Петра Порошенка” Юрій Луценко в інтерв’ю виданню.

“Як і будь-який позичальник, МВФ хоче отримати свої кредити назад. Завадити цьому можуть дві чорні діри українського бюджету – 20 млрд., дефіцит пенсійного фонду і 110 млрд. “Нафтогазу”. Тому ми повинні почати хоча б мінімальне скорочення витрат на працюючих пенсіонерів та перейти від субсидування нафтогазових ділків на користь адресних субсидій найбіднішим верствам населення.

“Батьківщина” за це не голосувала. Я їх розумію. Це було дуже важко. У фракції БПП теж було непросто. Оля Червакова навіть відкрито плакала від розпачу за пенсіонерів.

Але ще гірше розуміти, що якщо за це не проголосувати – наступного тижня долар коштуватиме 150 гривень, і це фінансовий колапс, що веде до неминучого економічного і військової поразки.

Тому саме завдяки таким гарячим дискусіям коаліція змогла не тільки взяти на себе це жорстке рішення, але і поліпшила урядовий варіант реформи. По-перше, ми перенесли тягар на пенсіонерів, що працюють в прокуратурі, судах, на держслужбі”, – розповів голова фракції БПП.

2 березня Верховна Рада з п’ятої спроби ухвалила урядовий законопроект щодо пенсійного забезпечення (№ 2212).

Пенсійна реформа вдарить по кожному сьомому українцю. Згідно зі змінами, виплати працюючим пенсіонерам уріжуть на 15% (з застереженням, що сума виплат не може бути менше півтора прожиткових мінімумів непрацездатних осіб, зараз – 1423 грн).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Пенсійна реформа в Україні
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua