Новими цінами на хліб зацікавилися в Антимонопольному комітеті


Новими цінами на хліб зацікавилися в Антимонопольному комітеті

Вчора, 12 березня, в Києві вже втретє за цей рік подорожчав хліб – як і анонсували в «Київхлібі», ціни зросли на 30%.

Кияни в шоці, а експерти кажуть, що ціни завищені.

З початку року хліб в Києві подорожчав більше ніж у півтора рази. На підприємстві наполягають, що подорожчання викликане об’єктивними причинами: виросли в ціні всі складові собівартості. В першу чергу – енергоносії та борошно. Однак експерти стверджують, що розрахунки пекарів завищені, і це просто спекуляція.

«Ці ціни анонсували тоді, коли спостерігалася паніка, на міжбанку долар коштував більше 30 гривень. Відповідно, тоді ціни на зернові, соняшникову олію та інші компоненти були невиправдано високими. «Київхліб», швидше за все, скористався тією панікою. Вона була досить короткою, але сьогодні посилатися на ціни, які були в той період, – некоректно », – вважає експерт аграрного ринку Марія Колесник.

Наприклад, за її словами, зерно, замість заявлених «Київхлібом» 5,5 тис. грн/т, вже коштує близько 4 тис. грн/т. Впали ціни і на соняшникову олію. А газ у собівартості хліба займає всього 5%.

Антимонопольний комітет готовий втрутитися в ситуацію. У відомстві повідомили, що вивчають обґрунтованість підвищення цін на хліб і, якщо знайдуть порушення, можуть застосувати санкції. До речі, в 2012 році АМКУ вже добився зниження цін на продукцію «Київхліба». Хоча тоді подорожчало тільки два сорти – на 10% і 17%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua