НБУ допускає виведення з ринку найбільших банків, що не виконали до липня планів докапіталізації


НБУ допускає виведення з ринку найбільших банків, що не виконали до липня планів докапіталізації

Національний банк допускає виведення з ринку найбільших банків, які не виконають до липня поточного року планів щодо докапіталізації. Про це йдеться в меморандумі про економічну і фінансову політику, укладеному між Україною та Міжнародним валютним фондом, опублікованому на сайті МВФ.

У ньому повідомляється, що на підставі результатів діагностичних досліджень 2014 року, 9 з 15 найбільших банків зобов’язані надавати достовірні та обов’язкові для виконання плани рекапіталізації.

Якщо власники системних банків не бажають або не здатні провести рекапіталізацію своїх установ, такий банк буде або виведений з ринку, або рекапіталізований за державні кошти.

До проведення державної рекапіталізації уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізосіб приверне депозити пов’язаних з банком осіб, субординований борг і кошти незабезпечених недепозитних кредиторів на суму до 25% регулятивного капіталу, з тим щоб держава стала контролюючим акціонером з часткою участі 75 або більше відсотків прав голосу.

Як повідомляло агентство, Національний банк зобов’яже банки подати звіти про кредитування пов’язаних осіб до жовтня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua