Реформа управління Нацбанком повинна бути закріплена до травня - МВФ


Реформа управління Нацбанком повинна бути закріплена до травня - МВФ

Поправки до закону про Національний банк України (НБУ) для зміцнення його інституціонального фундаменту і підвищення ефективності, розроблені спільно з фахівцями Міжнародного валютного фонду (МВФ), планується прийняти до кінця квітня поточного року, відповідний структурний маяк передбачений програмою EFF, оприлюдненою МВФ у четвер.

Згідно з нею, серед ключових змін – трансформація правління НБУ у виконавчий комітет, що складається з голови (governor) і віце-заступників (deputy governors), відповідальний за формулювання і впровадження монетарної і валютної політики (згідно із затвердженими Радою Нацбанку її принципами), а також відповідальний за регулювання банківської системи.

Окрім того, передбачається зміцнити наглядовий мандат ради Нацбанку шляхом наділення його кінцевою відповідальністю за внутрішній контроль і управління ризиками та створення комітету з аудиту.

Документ також передбачає зміцнення персональної автономії членів Ради НБУ і віце-голів НБУ шляхом поліпшення процедури призначення і звільнення та вжиття заходів для пом’якшення конфлікту інтересів, зокрема формуванням Кодексу поведінки.

“Ми відстоюватимемо фінансову самостійність НБУ, зберігаючи його адміністративний бюджет відповідно до закону про Національний банк”, – зазначає українська влада в листі Фонду.

Передбачається, що правила розподілу прибутку між НБУ і урядом будуть зорієнтовані на поступове нарощування загальних резервів Нацбанку на рівні 4, 7 і 10 відсотків грошових зобов’язань відповідно на кінець 2014 року, 2015 і 2016 років.

У 2015 році перерахування прибутку НБУ уряду на основі фінансових операцій 2014 рік, як очікується, становитиме щонайменше 60 млрд грн, проте до завершення аудиту до бюджету буде спрямовано до 25% прогнозованого обсягу. У наступні ж роки таке перерахування здійснюватиметься лише після завершення фінансового аудиту НБУ, для чого будуть внесені зміни до Бюджетного кодексу стосовно відмови від включення авансів прибутку Нацбанку до держбюджету.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua