В Україні закриють до 500 вузів: навчальні та робочі місця обіцяють зберегти


В Україні закриють до 500 вузів: навчальні та робочі місця обіцяють зберегти

В Україні більш ніж удвічі скоротиться кількість вищих навчальних закладів. Такий реформи освітньої системи від влади вимагав МВФ, в обмін на багатомільярдний кредит.

Повідомляється, що крім зменшення обсягів прийому студентів на умовах державного замовлення (бюджетні спеціальності), зменшиться і кількість вузів – з 802 до 317, тобто практично в 2,5 рази. Почати ліквідацію планують вже влітку, після завершення чергового навчального року. Таким чином, вже в цьому році Кабмін розраховує заощадити близько 312, 3 млн грн.

У Міносвіти обіцяють, що процес не буде болючим. “317 – це, фактично, та кількість вищих навчальних закладів, яке у нас зараз і є. А ось коледжі та технікуми (за старими нормами – це освітні установи 1-2 рівня акредитації, які випускали молодших спеціалістів та бакалаврів. – ред.) , за новим законом про вищу освіту, просто перестануть вважатися вузами “, – пояснив глава Міносвіти Сергій Квіт.

Вузами, за його словами, вважаються установи, що орієнтуються на наукову роботу, а не на ринок праці. Тому нова класифікація передбачає існування безпосередньо університетів і академій, а коледжі, які планують залишити в системі вищої освіти, можуть бути переакредитовані і готувати бакалаврів.

Втім, деякі вузи ліцензій все-таки позбавлять, не приховує Квіт. За попередніми підрахунками, таких вузів буде кілька десятків.

Робочі та навчальні місця за викладачами та студентами обіцяють зберегти.

“На 100% всім студентам і викладацькому складу будуть забезпечені місця в інших навчальних закладах”, – запевняє глава департаменту вищої освіти МОН Юрій Коровайченко.

Крім того, в міністерстві обіцяють: при переході в інший вуз учень на контракті буде платити ту ж суму, що і в ліквідованому закладі, навіть якщо вона виявиться нижче суми контракту в новому вузі. Втім, схема поки працює не ідеально: студенти ліквідованого торік Київського університету управління та підприємництва були переведені на аналогічні спеціальності в інші вузи столиці, але платити стали більше.

Нагадаємо, заради отримання кредиту МВФ 2 березня Верховна Рада підтримала в цілому законопроект №2147 “Про внесення змін до закону України” Про державний бюджет України на 2015 рік “.

Вчора, 10 березня, президент України Петро Порошенко підписав закон № 217-VIII “Про внесення змін до закону України” Про Державний бюджет України на 2015 рік “, згідно з яким основні фінансові показники країни приведено у відповідність з макроекономічними реаліями.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Міносвіти
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua