В Україні можуть скасувати деякі санітарно-епідеміологічні експертизи


В Україні можуть скасувати деякі санітарно-епідеміологічні експертизи

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України має намір скасувати 4 обов’язкових санітарно-епідеміологічних експертизи у зв’язку з тим, що практика проведення таких експертиз не відповідає законодавству Європейського Союзу.

Відповідну пропозицію винесено на публічне обговорення на сайті Мінекономрозвитку.

Зокрема, міністерство пропонує скасувати обов’язкову санітарно-епідеміологічну експертизу техніки, технології та устаткування, а також ввезення, реалізації і використання сировини, продукції (вироби, устаткування, технологічні лінії тощо) іноземного виробництва за умови відсутності даних про їх безпеку для здоров’я населення.

Крім того, буде скасовано експертизу продукції, напівфабрикатів, речовин, матеріалів і небезпечних факторів, використання, передача або збут яких може завдати шкоди здоров’ю людей.

Також у міністерстві планують скасувати і експертизу електромагнітної відповідності.

Як повідомлялось, Верховна Рада прийняла запропонований урядом закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України про спрощення умов ведення бізнесу (дерегулювання).

За законопроект (№1580) в другому читанні проголосували 260 народних депутатів з 354, зареєстрованих у сесійній залі (при необхідних 226).

Як зазначив голова Комітету ВР з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк, цей законопроект “значно спрощує регуляторний тиск на бізнес, передбачає спрощення за рядом напрямів, зокрема по сільському господарству”.

Крім того, Міністерство економічного розвитку і торгівлі в рамках дерегулювання планує в три етапи скоротити кількість і функції регулюючих органів, а також додатково скасувати 177 ліцензій і дозвільних документів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua