Гонтарева пояснила, для чого Нацбанк підвищив облікову ставку


Гонтарева пояснила, для чого Нацбанк підвищив облікову ставку

Національний банк України підвищенням облікової ставки до 30% річних намагається зв’язати вільну ліквідність банків, щоб мінімізувати потенційний тиск на валютний курс і ціни.

Про це йдеться в тексті розміщеної на сайті Національного банку України промові Валерії Гонтаревої у Верховній Раді, яку вона не встигла зачитати через блокування парламентської трибуни.

Згідно з текстом, глава НБУ нагадує, що регулятор істотно посилив монетарну політику шляхом підвищення облікової ставки до 30% річних і збільшення обов’язкових резервів банків.

«Цим ми намагаємося зв’язати вільну ліквідність банків, щоб мінімізувати потенційний тиск на курс і ціни. Хоча деякі експерти і радили нам боротися з інфляційними процесами політикою дешевих грошей, але це рада з розряду гасіння пожежі бензином », – наголошується в тексті промови Гонтаревої.

Нацбанк з 4 березня підвищив облікову ставку до 30% річних. Цього року НБУ вже підвищував облікову ставку – з 6 лютого до 19,5%.

Жорсткість монетарної політики НБУ націлена на стабілізацію валютного ринку і курсу гривні, яка протягом минулого року за офіційним курсом подешевшала по відношенню до долара в 2 рази і ще в 1,8 рази – з початку цього року, до нового історичного мінімуму на рівні 30, 01 грн/дол.

Останнє значення офіційного курсу НБУ до долара, встановлений 5 березня, становить 23,09 грн/дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua