ЄБА просить роз'яснити, чи всі ліки є життєво необхідними товарами — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЄБА просить роз'яснити, чи всі ліки є життєво необхідними товарами

587
Європейська бізнес Асоціація (ЄБА) звернулася з проханням до Кабінету міністрів надати роз’яснення щодо того, чи всі ліки є життєво необхідними товарами і чи поширюється на імпортні ліки пом’якшення обмеження авансових платежів за зовнішньоекономічними контрактами. Про це повідомляється в прес-релізі ЄБА.
“Національний банк України прийняв постанову, якою трохи скоректував попереднє обмеження здійснювати авансові платежі за зовнішньоекономічними контрактами, якщо сума перевищує $50 тис. Тепер вимога про проходження купи додаткових перевірок, які затримують розрахунки, до 3 квітня 2015 р. не поширюватиметься на життєво необхідні товари. Однак, на лікарські засоби, що поставляються з-за кордону, ці вимоги, як і раніше, поширюються”, – йдеться в прес-релізі.
В ЄБА звернули увагу на те, що постановою НБУ №161 від 3 березня 2015 р. поняття “життєво необхідних товарів”, для яких НБУ ввів послаблення, прив’язане до закону, яким було введено додатковий імпортний збір.
“Тому, послаблення не стосуються ліків, які імпортуються в Україну. На жаль, офіційні джерела досі не містять опублікованого роз’яснення про те, що імпортний збір на рівні 5% не буде застосовуватися до всіх лікарських засобів. А тепер ще й нові ослаблення обмежень від НБУ не можуть бути застосовані для імпортних лікарських засобів”, – підкреслили в ЄБА.
В асоціації зазначили, що “вартість долара відносно гривні вже піднялася за межі можливостей населення платити за імпортовані товари, введені нові податки, які також підвищать ціну, яку платить в Україні пацієнт, аналогів багатьох лікарських засобів в Україні немає, а велика їх кількість не може бути замінена, оскільки це зашкодить пацієнтові в процесі лікування”.
“Ми звертаємося з повторним проханням про офіційне чітке роз’яснення від Кабміну в митні органи про те, що всі лікарські засоби відносяться до життєво необхідних товарів. Відповідно, до них не можна застосовувати 5%-й додатковий збір, а імпортери можуть скористатися скасуванням обмежень за розрахунками з зарубіжними партнерами і не піддавати ризику поставки ліків, що імпортуються в Україну”, – наполягають в ЄБА.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас