Яценюк відсторонив глав Держфінінспекції та Південно-Західної залізниці


Яценюк відсторонив глав Держфінінспекції та Південно-Західної залізниці

Кабінет міністрів України в рамках боротьби з проявами корупції та перевірки роботи органів виконавчої влади ініціював проведення службового розслідування стосовно керівництва Державної фінансової інспекції, а також відсторонення керівництва відомства від виконання своїх обов’язків, повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

«Рішення стосується Державної фінансової інспекції. Провести службове розслідування діяльності Державної фінансової інспекції та безпосередньо її керівника. На час службового розслідування керівника від виконання службових обов’язків відсторонити», – сказав Яценюк.

Він пояснив, що керівництву відомства ставлять в провину три пункти. «Перший пункт – необ’єктивність проведення фінансової перевірки концерну «Антонов», де, за даними фінпереверки, треба всьому керівництву концерну по ордену видати. Ось тільки концерн на межі банкрутства, – сказав Яценюк. – Друге – зловживання аудиторів фінансової інспекції під час проведення аудиту держкомпаній. І третє – відсутність дієвого контролю за державним майном та державними коштами, який повинен був здійснюватися Держфінінспекцією. Прошу два тижні, і я думаю, що там треба приймати і нові кадрові рішення і готувати сильну і чесну людину, щоб держкомпанії і держкошти контролювалися урядом, а винні притягувалися до відповідальності. А не щоб Держфінінспекція була ще однією державною годувальницею».

Яценюк підкреслив, що уряд має намір «чистити всіх». «Ні своїх – чужих, є або людина, яка виконує в цей складний для країни час функцію по захисту держави, щодо виходу з кризи, або є, можливо, і нові люди, але зі старими правилами, які будуть почищені, звільнені і притягнуті до кримінальної відповідальності. І ми вже змінюємо, звільняємо і притягуємо до кримінальної відповідальності», – сказав Яценюк.

Також Кабмін відсторонив Олексія Кривопішина від виконання обов’язків начальника Південно-Західної залізниці та ініціює проведення службового розслідування стосовно керівництва магістралі.

«Вчора в ЗМІ з’явилася інформація про корупцію на Південно-Західній залізниці. Скромне керівництво дороги, керівник Кривопішин, за даними ЗМІ, за кошти держави побудував спортивно-розважальний комплекс “Олімпік Вілладж”. Я прошу, по-перше, правоохоронні органи негайно відкрити кримінальне провадження, і друге, ми з членами уряду порадилися, негайно відсторонити керівника Південно-Західної залізниці від виконання обов’язків”, – сказав прем’єр.

Олексій Кривопішин займає посаду начальника Південно-Західної магістралі з 2002 року і по сьогоднішній день.

Журналісти програми “Наші гроші” стверджують, що сім’я Олексія Кривопішина “заробила” близько 758 млн грн на державних тендерах.

Південно-Західна залізниця є однією з провідних транспортних артерій держави. У віданні ПЗЗ знаходиться близько 20% основних виробничих фондів «Укрзалізниці».

Південно-Західна залізниця займає друге місце за обсягом перевезень серед шести залізниць України. У загальному обсязі вантажних перевезень в Україні кожна шоста тонна припадає на частку ПЗЗ. Залізниця в основному розташована на території Київської, Вінницької, Житомирської, Чернігівської, Сумської та Хмельницької областей.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua