Рада прийняла за основу законопроект про посилення норм повернення валютної виручки


Рада прийняла за основу законопроект про посилення норм повернення валютної виручки

Верховна Рада в середу прийняла в першому читанні урядовий законопроект, що посилює вимоги до повернення валютної виручки в країну (№2265), відхилення якого напередодні викликало конфлікт у коаліції. За прийняття законопроекту за основу проголосували 238 депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Глава пропрезидентської фракції “Блок Петра Порошенка”, голосів якої напередодні не вистачало до результативного голосування, повідомив, що в ході переговорів з Мінфіном знайдено компроміс, зокрема, знайдено порозуміння, що всі повноваження встановлювати термін повернення валютної виручки має Нацбанк України.

Крім того досягнута домовленість, що цей “екстраординарний” закон буде діяти до кінця 2015 року, а в ході підготовки до другого читання буде чітко встановлено, яка судова установа може зупиняти експортно-імпортну операцію.

Як повідомлялося, напередодні міністр фінансів Наталія Яресько просила скасувати норму законодавства, яка дозволяє резидентам зупиняти повернення валютної виручки з допомогою суду – позов до нерезидента про стягнення боргу зупиняє перерахування валютної виручки в Україну, а пеня за несвоєчасне повернення не нараховується. “Таким чином, зараз виводяться з країни великі суми валюти. Ми розуміємо, що робимо регулювання у цій сфері більш жорстким, але цей крок робиться в інтересах всієї економіки на тимчасовий період з метою стабілізації ситуації з курсом. Це може бути скасовано, як тільки міра досягне своєї мети “, – сказала міністр фінансів.

Яресько попросила депутатів прийняти цей закон якомога швидше, оскільки в 2013 році в Україні не повернулося $1 млрд валютної виручки, а в 2014 році – $742 млн.

За прийняття цього законопроекту у вівторок голосували 150-160 депутатів при необхідному мінімумі 226 голосів, а спроба відправити його на повторне перше читання набрала 219 голосів. Після провального голосування фракції Радикальної партії та Народного фронту вимагали від коаліції переглянути свої позиції, погрожуючи заблокувати роботу парламенту.

Представник фракції “Блоку Петра Порошенка” Ігор Кононенко пояснив, що відсутність підтримки урядового документа пов’язано з наявністю в ній корупційної складової і недостатнього опрацювання законопроекту, і запропонував повернути його на доопрацювання в комітет.

Ще днем раніше на прийнятті документа на цьому тижні наполягав прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. “В остаточній редакції просив би 60 днів (термін повернення валютної виручки – ІФ)”, – додав глава уряду. За його словами, законопроект прибирає напівлегальні схеми неповернення валютної виручки та корупційну складову при видачі ліцензій.

Документ встановлює необхідність отримання індивідуальної ліцензії Національного банку України (НБУ) у разі перевищення терміну повернення валютної виручки, скасовуючи при цьому необхідність отримання висновку Мінекономрозвитку.

Крім того законопроект, у разі ухвалення, усуває наявні на сьогоднішній день підстави для зупинення нарахування пені за затримку повернення валютних коштів в Україні: стягування такої пені призупиняється за наявності відповідного звернення суб’єктів господарювання в судові інстанції.

Нагадаємо, Національний банк постановою №160 від 3 березня 2015 продовжив вимогу про повернення валютної виручки в Україну в термін до 90 днів до 3 червня включно.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Куди йдуть гривня і долар?
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua