Гонтарева підпише три гривневі банкноти


Гонтарева підпише три гривневі банкноти

Голова правління Нацбанку Валерія Гонтарєва продовжує підписувати гривневі банкноти. Вчора регулятор розіслав по банківській системі лист №50-01011 / 13244 з постановою НБУ №143, якою затверджується запуск в обіг трьох видозмінених купюр.

Нові п’ятірки і 50 гривень будуть запущені в обіг до 1 липня 2015 року, а банкноти номіналом в 500 грн. – до 1 листопада.

Банкнотно-монетний двір зобов’язали забезпечити виготовлення купюр і їх відвантаження в Центральне сховище, а вже його – постачання банкнотами теруправлінь НБУ на місцях. Саме вони відправляють нову готівку в банки.

У той же час в документі зазначається, що нові 5, 50 і 500 гривень будуть випущені за зразком 2003, так що дизайн купюр мінятися не буде. І все, що їх буде відрізняти від гривень, що знаходяться в обігу – це підпис. Він буде належати вже Валерії Гонтаревій, а не Володимиру Стельмаху, як колись. Нагадаємо, що 12 років тому на пост голови Нацбанку повернувся Стельмах, який змінив там Сергія Тігіпка, призначеного в 2000 р Радою за партійною квотою. І теж активно розгорнув кампанію по перепідписанню гривневих банкнот.

Востаннє Валерія Олексіївна ставила свій розпис на наших грошах в кінці 2014 року, коли в обіг запускалися дві видозмінені купюри – 1 і 200 грн.

Плани щодо перепідписання інших банкнот діюча голова Нацбанку поки не оголошувала. Всього в Україні ходять дев’ять номіналів купюр: 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 грн. Раніше ходили чутки про запуск 1000 гривень, однак у Нацбанку їх нещодавно офіційно спростували.

Водночас народний депутат фракції «Народний фронт» Максим Поляков повідомив сьогодні, що парламентарії вже зібрали 102 підписи за відставку Валерії Гонтарєвої з посади голови Нацбанку, і планують її ініціювати, якомога швидше. Також депутати проголосували за те, щоб заслухати доповідь Валерії Олексіївни про поточний стан банківської системи країни 6 березня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua