«Енергоатом»: перевірка американського ядерного палива на ЮУАЕС пройшла успішно


«Енергоатом»: перевірка американського ядерного палива на ЮУАЕС пройшла успішно

Інспекційна перевірка паливних збірок ТВЗ-W компанії Westinghouse, що знаходяться у дослідній експлуатації на енергоблоці №3 Южно-Української АЕС, дала позитивні результати, які дозволять здійснити завантаження активної зони ядерного реактора виключно американським паливом, говориться в повідомленні НАЕК «Енергоатом».

Згідно прес-релізу компанії, з 15 лютого по 1 березня на третьому енергоблоці Південно-Української атомної станції проходила щорічна інспекція тепловиділяючих збірок компанії Westinghouse (ТВЗ-W). Обстеження палива виконувалося за участі представників компанії-виробника, а також персоналу «Атомремонтсервісу» і Південно-Української АЕС.

«У рамках даної роботи проведена інспекція 6 ТВС-W, відібраних згідно з рекомендаціями Westinghouse і відпрацьованих в активній зоні енергоблоку №3 ЮУАЕС 3-4 паливні кампанії. Вимірювання проведені в обсязі програми інспекції, узгодженої з Держатомрегулювання України. За попередніми даними можна зробити висновок про відсутність зауважень до даних паливної збірки», – цитує прес-служба слова начальника відділу ядерної безпеки Южно-Української АЕС Олексія Арванінова.

«Інспекційна перевірка ТВС-W, що дала позитивні результати, завершила перелік необхідних заходів і операцій, які повинні передувати завантаженні в активну зону енергоблоку №3 ЮУАЕС перевантажувальної партії, повністю складається з паливних збірок модифікованої конструкції (ТВС-WR) виробництва Westinghouse, – йдеться в повідомленні «Енергоатому».

У компанії нагадали, що 42 свіжі касети палива Westinghouse надійшли на атомну станцію в листопаді 2014 року і будуть встановлені на штатні місця відповідно до графіка завантаження в березні 2015 року.

«Склад черговий (двадцять п’ятого) паливного завантаження реактора енергоблоку №3 ЮУАЕС узгоджений ДІЯРУ (Держатомрегулювання – ред.)», – наголошується в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua