Уряд пропонує формувати тарифи на теплову енергію, виходячи з собівартості і достатнього рівня рентабельності


Уряд пропонує формувати тарифи на теплову енергію, виходячи з собівартості і достатнього рівня рентабельності

Кабінет Міністрів України пропонує формувати тарифи на теплову енергію, враховуючи собівартість теплової енергії і забезпечуючи достатній рівень рентабельності суб’єктів господарювання у сферах теплопостачання та житлово-комунальних послуг (ЖКП).

Відповідна пропозиція закріплена в проекті закону “Про внесення змін до деяких законів України (у сферах теплопостачання та житлово-комунальних послуг)”, внесеного на розгляд Верховної Ради України 27 лютого, яким, зокрема, пропонується внести зміни до закону України “Про теплопостачання” .

“Тарифи повинні враховувати собівартість теплової енергії і забезпечувати достатній рівень рентабельності”, – зазначено в законопроекті.

Разом з тим, який рівень рентабельності вважати достатнім в проекті закону не уточнюється.

В даний час законом передбачено формування тарифу теплової енергії, виходячи з рентабельності не нижче граничного рівня рентабельності, встановленого Кабміном за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері ЖКГ.

“Встановлення цін/тарифів на ЖКП нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво не допускається і може бути оскаржено в суді”, – пропонуються в законопроекті зміни до законів про ЖКП і “Про державне регулювання у сфері комунальних послуг”.

Проектом закону також передбачено вилучення із закону України про ЖКП норми про фінансування з місцевих бюджетів видатків на відшкодування втрат підприємств, пов’язаних із встановленням тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, який робить неможливим отримання прибутку.

Раніше встановлення тарифів на ЖКП нижче рівня економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво не допускалося без відповідної компенсації.

Кабмін також пропонує для здійснення державного нагляду за ринком комунальних послуг дозволити посадовим особам національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг обкладати суб’єктів природних монополій штрафами визначеними Законом України “Про природні монополії” та суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання – у розмірах визначених законом України “Про теплопостачання”.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, його метою є виконання заходів, визначених ключовою подією 8 програми (матриці) стратегічних та інституційних реформ у рамках проекту “Друга програмна позика на політику розвитку”, забезпечення беззбиткового функціонування суб’єктів господарювання у сферах теплопостачання та ЖКП, створення умов для залучення інвестицій у розвиток та технічне оновлення систем теплопостачання, своєчасне і виконання в повному обсязі боргових зобов’язань з погашення та обслуговування позик, у тому числі, які підтримуються міжнародними фінансовими організаціями.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua