Інноваційним промпідприємствам мають дати можливість реструктуризувати валютні кредити - глава "Укравтопрому"


Інноваційним промпідприємствам мають дати можливість реструктуризувати валютні кредити - глава "Укравтопрому"

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) має розробити перелік інноваційних промислових підприємств для комплексного вирішення проблеми реструктуризації валютних кредитів, вважає глава асоціації автовиробників “Укравтопром” Михайло Резнік.

“Ми зверталися до уряду з рекомендаціями створити силами Міністерства економічного розвитку перелік підприємств, які мають інноваційний характер, мають сьогодні можливість залучати нові кредити й обслуговувати їх, тому що рятувати одні банки і не рятувати реальний сектор економіки – це шлях в нікуди”, – сказав Михайло Резнік в ефірі телеканалу новин “24”.

За його оцінкою, Національний банк України (НБУ) повинен в першу чергу надавати рефінансування тим банкам, які до кризи видали валютні кредити високотехнологічним інноваційним промисловим підприємствам.

“…Інноваційні, високотехнологічні компанії потрібно рятувати, тобто не просто давати рефінансування банкам, а давати рефінансування, в першу чергу, тим банкам, які мають валютного позичальника, і це компанія з високим ступенем переробки”, – сказав він.

Як підкреслив Михайло Резнік, державі необхідно надавати всебічну підтримку національному виробнику. “Уряд має такий інструмент, як захист національного виробника… Національний виробник – це свого роду регулятор, регулятор ринку, регулятор захисту вітчизняного споживача від цінового диктату іноземного виробника”, – підкреслив Резнік.

“У перспективі єдиний шлях для того, щоб не втратити автомобілебудівну промисловість в Україні – піднімати внутрішній ринок: кредитувати споживачів, впровадити програму обміну старих авто на нові, сприяти зростанню купівельної спроможності громадян. Це світова практика”, – резюмував Резнік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua