Яресько вважає валютний курс завищеним і очікує зміцнення гривні


Яресько вважає валютний курс завищеним і очікує зміцнення гривні

Курс гривні до долара, який встановився на міжбанківському валютному ринку, є завищеним, і по мірі надходження в Україну міжнародної фінансової допомоги гривня буде зміцнюватися, заявила в ефірі телеканалу Bloomberg міністр фінансів України Наталія Яресько

«Курс національної валюти на сьогоднішній день завищений. І ринковий шок, ми сподіваємося, закінчиться на тлі повідомлень про досягнення угоди з МВФ і надходження фінансової допомоги Україні, – сказала Яресько. – Я сподіваюся, середньорічний курс буде нижчим, ніж той, який ми спостерігаємо сьогодні ».

Як повідомлялося, Національний банк України сьогодні, 16 лютого, з 14:00 встановив курс гривні до долара на рівні 26,0499 грн/дол., що на 13 копійок нижче історичного мінімуму на рівні 25,9185 грн/дол., встановленого 13 лютого. Таким чином, з початку цього року гривня за офіційним курсом подешевшала по відношенню до долара в 1,6 рази, або на 10,28 грн.

Середньозважений курс гривні на міжбанківському валютному ринку станом на 13:30 склав 25,9636 грн/дол., котирування на міжбанківському валютному ринку до цієї години складають 26,20/26,60 грн/дол. У той же час, згідно з оцінками уряду, закладеним у проект закону про внесення змін до бюджету на 2015 рік, курс національної валюти складе в середньому по року 21 грн за долар.

Кабінет міністрів 12 лютого затвердив меморандум про співпрацю з ключовим кредитором – Міжнародним валютним фондом терміном на 4 роки і з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) з обсягом фінансування 17,5 млрд дол. Нова програма замінить діючу програму «стенд-бай», остаточне рішення Ради директорів МВФ за новою програмою очікується протягом чотирьох наступних тижнів.

Валютний ринок на позитивні новини про нову програму з МВФ поки не відреагував. За оцінками експертів, для стабілізації курсу гривні, крім відновлення фінансування МВФ та інших донорів, необхідно зниження напруженості на сході України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua