Що буде з банком «Надра» — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Що буде з банком «Надра»

Кредит&Депозит
4165
Банк «Надра», що відноситься до групи найбільших за класифікацією НБУ, знаходиться в центрі уваги чиновників і фінансистів. За даними джерел Forbes, прямо зараз розглядаються сценарії щодо майбутнього даної установи. У тому числі в банк може бути введена тимчасова адміністрація – при неможливості докапіталізації установи з боку акціонерів держави.
Банк «Надра» тісно пов’язаний в нинішній кризі з іншою найбільшою установою – Дельта Банком. Між ними існують взаємні кредитні зобов’язання, які унеможливлюють одночасний порятунок за бюджетні гроші обох банків.
Основним бенефіціаром банку «Надра» є бізнесмен Дмитро Фірташ. Його статки Forbes оцінював у $400 млн – у списку найбагатших Forbes той займав 19-е місце. У березні 2014 бізнесмен був арештований в Австрії за запитом Федерального бюро розслідувань.
За даними ФБР, Фірташ входив до групи осіб, яким ставилася в провину корупційна спроба взяти під контроль титанові підприємства в Індії. Під заставу в розмірі близько $174 млн Фірташ був випущений, але перебувати повинен на території Австрії. Відзначимо, бізнесмен вважається бізнес-партнером одного з найбільш розшукуваних ФБР – уродженця Києва Семена Могилевича. У топ-10 ФБР Могилевич потрапив у зв’язку з інформацією про відмивання грошей і шахрайство.
Джерела Forbes в неділю, 1 лютого, повідомили, що частина співробітників банку вийшли на роботу, так як установа вже готується до якихось змін. При цьому офіційні джерела не підтвердили, але і не спростували інформацію про те, що в банк найближчим часом буде введена тимчасова адміністрація.
Неофіційно Forbes повідомили, що влада давно до такого сценарію готова – а про докапіталізацію банку за рахунок бюджету не йдеться. Екс-член ради НБУ Василь Горбаль вважає, що ситуація навколо банку «Надра» обговорювалася і в Міністерстві фінансів, і в Національному банку.
«Рішення щодо банку «Надра» «перетягнути» – занадто багато часу нічого не приймалося. Сам я противник порятунку за рахунок держави цього банку – тому що через затягування ситуації витягнути установу буде непросто. Рішення не було прийнято раніше – незрозуміло, чому », – говорить Горбаль.
«Проблеми у банку не з’явилися тільки що – вони були досить давно. Коли проблеми почалися у основного власника, Group DF, з’явилися підозри, що проблеми можуть бути і в банку. Ліміти на міжбанку банку «Надра» були урізані ще в середині минулого року », – розповідає аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.
Відзначимо, що, незважаючи на проблеми акціонера, банк продовжував «триматися» до останнього. Учора, 1 лютого, керівництво банку ситуацію навколо установи не прокоментувало. «Зараз проблеми банку явно проявилися. У банку були якісь резерви, які він міг використовувати. А коли вони вже були використані, приховувати проблеми стало складніше », – пояснює Жолудь.
У тому числі на обслуговуванні у банку був цілий ряд держпідприємств, які переведені в нього в 2010-2013 роках. Зараз же спостерігається інший тренд – переводити держкомпанії і бюджетників на обслуговування в державні банки.
Також, як раніше писав Forbes, в кінці 2014 року кредитори Фірташа в особі Газпромбанку виставили бізнесменові рахунок. Було заявлено: до 31 грудня 2014 року компанія «Остхем Холдинг Лтд» має виплатити Газпромбанку $842, 5 млн «у зв’язку з нездатністю виконати зобов’язання перед ГПБ (ВАТ) за кредитним договором». У середині січня з’явилася інформація про те, що сторони домовилися про мирне вирішення спірної ситуації.
За даними Forbes, доля банку «Надра» може бути вирішена якщо не в понеділок, то в четвер, коли в НБУ зазвичай проходить засідання правління.
На 1 грудня 2014 обсяги вкладів фізосіб в банк становили близько 4,4 млрд гривень. На цей же день борги установи перед Національним банком за короткостроковими та довгостроковими кредитами становили 8,180 млрд гривень.
За матеріалами:
Forbes.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас