Мінфін має намір замінити адресною допомогою «радянську» систему пільг — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Мінфін має намір замінити адресною допомогою «радянську» систему пільг

Казна та Політика
1960
При підготовці держбюджету на 2015 рік було багато дискусій про можливе скасування ряду пільг.
Міністерство фінансів України має намір поступово піти від «радянської» системи надання пільг і перейти до системи адресних дотацій найбільш вразливим верствам населення, заявила міністр фінансів України Наталія Яресько.
«Що стосується пільг і підтримки малозабезпечених, то в бюджеті 2015 багато пільг залишилися, ми не змінили радянський підхід до пільг поки. Але я думаю, що ми перейдемо до того, щоб зосередити всі наші ресурси на незаможних, щоб не розтягувати ресурси, не кидати їх усім», – сказала Яресько.
Вона зазначила, що в кінці 2014 при підготовці держбюджету на 2015 рік було багато дискусій про можливе скасування ряду пільг, включаючи пільги на харчування школярів. «Ми залишили ці пільги, але я бачу, що субсидії, які даються, вони розпорошені. Ось ми даємо якусь суму за кожну дитину в школі. І ми, таким чином, даємо достатньо, щоб забезпечити обідом. Але заодно ми даємо тим, кому ці дотації не потрібні. Нам треба дати тим, кому дійсно потрібно, а не всім однаково. Дуже багато дітей, які не обідають в школах, а ми, тим не менш, платимо. Чи не краще було б дати 8 грн на одну дитину замість 4 грн на кожного? » – сказала міністр.
При цьому вона звернула увагу на те, що згідно з новими змінами до Податкового та Бюджетного кодексів буде змінюватися підхід не тільки до пільг, але і до формування регіональних бюджетів. «Якщо говорити в цілому, то регіонах надано до 45 млрд грн додаткових ресурсів – нові податки і нова система трансфертів. Ми сподіваємося, що цього року місцеві бюджети отримають нові ресурси », – сказала Яресько.
Як повідомляв УНІАН, наприкінці грудня 2014 Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому урядовий законопроект про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів України щодо податкової реформи з пропозиціями Комітету з питань податкової та митної політики.
Закон закріплює ряд ключових податкових змін, які стосуються оподаткування доходів громадян – зарплат, пасивних доходів, пенсій, оподаткування майна, включаючи нерухомість і автотранспорт, реформує систему груп «спрощенців», а також вводить акциз на електроенергію і податок з реалізації підакцизних товарів.
Головними інноваціями податкової реформи в новому році стануть зменшення кількості податків до 9 з 22, зниження єдиного соціального внеску до 16,4% з 41%, встановлення податку в 24 грн за квадратний метр нерухомості, що перевищує 60 квадратних метрів для квартир і 120 квадратних метрів для будинків, а також 20% податку на пасивні доходи, що включають дивіденди і депозити. Крім того, удвічі скорочується ставка єдиного податку для підприємців – «спрощенців» і на два роки вводиться мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу.
За матеріалами:
ТСН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас