НБУ може називати банки-одержувачі рефінансування


НБУ може називати банки-одержувачі рефінансування

Національний банк України (НБУ) має право оприлюднити інформацію про реальних власників банків і називати банки, що отримали рефінансування, повідомляється на веб-сайті Нацбанку з посиланням на першого заступника голови центробанку Олександра Писарук.

“Абсолютно відкритою для суспільства тепер стане процедура надання банкам рефінансування”, – зазначив перший заступник голови НБУ під час обговорення з банкірами законодавчих змін, прийнятих Верховною Радою наприкінці грудня минулого року.

Згідно з повідомленням, А.Писарук також зазначив недосконалу звітну дисципліну банків, яка знижує ефективність системи раннього реагування НБУ та виконання регулятором наглядових функцій в цілому.

“Одним із стратегічних завдань НБУ є введення істотних обмежень щодо кредитування банками пов’язаних осіб. Проведення таких операцій в значних обсягах сильно підриває стабільність банківського сектора”, – вважає А.Пісарук.

За його словами, вже розроблено низку проектів законодавчих змін, які дозволять не тільки більш чітко ідентифікувати пов’язаних осіб, але і значно посилять відповідальність власників і менеджменту банків за операції з пов’язаними особами, спотворення статистичної звітності та їх дії чи бездіяльність, що призвели до банкрутства банку.

Крім того, А.Писарук закликав банкірів розглянути можливість підписання меморандуму про реструктуризацію валютних кредитів.

У зв’язку з цим він зазначив, що пакет законодавчих змін щодо оподаткування операцій банків з конвертації валютних кредитів розроблений Нацбанком і розглядається парламентом.

Згідно з повідомленням, НБУ також розробив і направив на розгляд Верховної Ради законопроекти, зокрема, регулюють питання роботи банків з іпотечними кредитами, застави та реалізації банками рухомого майна, створення кредитного реєстру НБУ, оптимізації процедур припинення діяльності акціонерних товариств внаслідок їх ліквідації, захисту прав кредиторів .

При цьому завершується робота над законопроектом щодо посилення незалежності та інституційної спроможності НБУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua