НБУ має намір посилити відповідальність власників банків за проведення операцій з пов'язаними особами


НБУ має намір посилити відповідальність власників банків за проведення операцій з пов'язаними особами

Національний банк України (НБУ) збирається посилити відповідальність власників і керівництва банків за проведення операцій з пов’язаними особами. Про це повідомив перший заступник голови Нацбанку Олександр Писарук під час зустрічі з керівниками найбільших банків, передає прес-служба регулятора.

“Одним із стратегічних завдань Національного банку є введення істотних обмежень щодо кредитування банками пов’язаних осіб. Проведення таких операцій в значних обсягах сильно підриває стабільність банківського сектора”, – повідомив Писарук.

За його словами, вже розроблено низку законодавчих змін, які дадуть можливість не тільки більш чітко ідентифікувати пов’язаних осіб, а й значно посилити відповідальність власників і менеджменту банків за проведення операцій з пов’язаними особами, спотворення статистичної звітності та їх дії чи бездіяльність, що призвели до банкрутства банку .

“Національний банк проводить значну роботу щодо розкриття інформації про кінцевих власників банків. Сьогодні майже щодня ми зустрічаємося з реальними власниками банків, іноді з декількома за день. Іноді – це відомі нам люди, а іноді й ні. Абсолютно відкритою для суспільства відтепер буде і процедура надання банкам рефінансування “, – зазначив Писарук.

Згідно з повідомленням, особливу увагу перший заступник голови НБУ приділив недосконалій “звітній” дисципліні банків, яка, за його словами, знижує ефективність системи раннього реагування регулятора та виконання регулятором наглядових функцій в цілому.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua