Контракт на поставку електроенергії буде підписано в найближчі дні, - голова Міненерго


Контракт на поставку електроенергії буде підписано в найближчі дні, - голова Міненерго

Державна компанія “Укрінтеренерго” веде переговори з усіма, хто готовий поставляти в Україну електроенергію і контракт повинен бути підписаний найближчим часом. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

“Після постанови Кабінету міністрів, якою дозволяється будь-яким компаніям імпортувати електроенергію в Україну, Укрінтеренерго веде переговори з усіма, хто може постачати ресурс. З усіх можливих напрямків – з Молдови, Білорусі, Росії. У тому числі, Укрінтеренерго веде переговори з російською компанією“Інтер РАО”. і я сподіваюся, що це і буде кінцевий постачальник. Також переговори ведуться з Молдовою і Білоруссю”, – зазначив Демчишин.

У той же час власних коштів на закупівлю електроенергії у “Укрінтеренерго” немає, і буде необхідно залучати фінансовий ресурс для оплати імпорту. Це великий контракт з оборотом близько 1 млрд грн в місяць, який вимагає співфінансування, зазначив міністр.

Щодо джерел фінансування Демчишин повідомив, що будуть брати там, де вийде знайти кошти: “Ситуація на ринку складна – Ощадбанк повністю порожній, в Укргазбанку – немає ресурсу, Укрексімбанк – уже роздав, все що міг. Тому де залучать – там і буде. Сподіваюсь на те, що в січні-лютому з’явиться можливість рефінансуватися. Може, з’явиться ресурс, може з’явиться можливість отримати адекватну ставку. Тому коли починають розповідати, що хтось дешево купує і дорого продає, треба розуміти, що він робить це для того, щоб цей контракт забезпечити: фінансування, курсові різниці”.

Щодо перспектив поставок міністр зазначив, що ситуація досить непроста і є ймовірність, що зараз поставки підуть на місяць, а потім контракт буде збитковим. У такому випадку, повідомив міністр, необхідно буде припинити його або передомовлятися.

Тариф на імпортну електроенергію буде на рівні тарифу для українських ТЕС.

Міністр також повідомив, що шукає заміну в.о. директора Валентину Рибачуку: “Ми продовжуємо пошук. Укрінтеренерго – велика організація. Вони пройшли кола пекла з південноафриканським вугіллям, поставки якого розслідує Генеральна прокуратура. Менеджмент повністю деморалізований. Процедури досить жорстко прописані. Зараз у Укрінтеренерго досить складно працювати”.

Демчишин також зазначив, що всі його зусилля зараз спрямовані на вирішення проблем з віяловими відключеннями електроенергії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Міненергетики
Рейтинг популярності матеріалу «Контракт на поставку електроенергії буде підписано в найближчі дні, - голова Міненерго» на Finance.ua - 2.8
В Контексті Finance.ua