Японський прем'єр затвердив заходи підтримки економіки на $29 млрд


Японський прем'єр затвердив заходи підтримки економіки на $29 млрд

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе в суботу затвердив пакет стимулюючих заходів обсягом 3,5 трлн ієн ($29,17 млрд), щоб захистити економіку від негативних наслідків квітневого підвищення податку на споживання і забезпечити подальше зростання споживчих витрат і економічну активність в регіонах.

Як пише The Wall Street Journal, основною метою програми є підприємства малого бізнесу, громади в сільській місцевості та відновлення країни після стихійних лих. На останню задачу буде витрачена приблизно половина виділених коштів – 1,7 трлн ієн.

Законопроект став першим для нового кабінету міністрів Японії, який приступив до роботи в цьому місяці після дострокових парламентських виборів, на яких партія С.Абе здобула переконливу перемогу. В ході передвиборної кампанії прем’єр обіцяв підвищити рівень добробуту японців за межами Токіо і надати підтримку тим споживачам і компаніям, які постраждали від стрімкого зниження курсу ієни в цьому році.

“Сильна економіка – джерело державної могутності Японії”, – йдеться в супровідників записки кабінету до пакету заходів.

Підтримка економіки регіонів, які переживають стагнацію або спад, обійдеться бюджету в 600 млрд ієн. Ще 1,2 трлн ієн будуть направлені на допомогу споживчому і корпоративному секторам.

У числі обіцяних заходів – підтримка фермерів-виробників рису, що несуть збитки через зниження цін, а також податкові послаблення для далекобійників і рибалок, які страждають від високої вартості палива.

Крім того, влада має намір зробити кроки, спрямовані на зниження числа самогубств і боротьбу з жорстоким поводженням з дітьми.

У жовтні минулого року уряд запустив програму стимулювання економіки обсягом 5 трлн ієн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Японський прем'єр затвердив заходи підтримки економіки на $29 млрд» на Finance.ua - 2.1
В Контексті Finance.ua