В Україні прийнято нову "Податкову реформу": що зміниться?


В Україні прийнято нову "Податкову реформу": що зміниться?

Народні депутати з другої спроби підтримали в цілому законопроект № 1578 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)”.

За відповідне рішення проголосували 250 народних депутатів при 226 мінімально необхідних.

Закон передбачає скорочення податків з 22 до 9, серед яких залишилися: податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість, акцизний податок, рентна плата, збори, а також місцеві податки: податок на майно та єдиний податок.

Це дозволить спростити процедуру адміністрування та зменшити навантаження на бізнес. Деякі податки скасовуються, деякі податки об’єднуються за єдиною базою і суб’єктним складом.

Також значні зміни передбачаються з податку на прибуток.

Також уряд пропонує підвищити ставку податку на пасивні доходи фізосіб з 15% до 20%.

Перед голосуванням прем’єр-міністр Арсеній Яценюк з трибуни Верховної Ради зачитав всі правки до Податкового кодексу, які були узгоджені протягом дня.

Серед головних змін – пом’якшення податку на нерухомість (у порівнянні з раніше запропонованими), встановлення нових ставок рентних платежів, відмова від обов’язкового використання касових апаратів на ринках, введення 10% -ного податку на обіг лотерей, введення податку на авто з двигунами від 3 літрів .

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
В Контексті Finance.ua
Опитування