Дефіцит платіжного балансу України в листопаді скоротився до $2,6 млрд - НБУ


Дефіцит платіжного балансу України в листопаді скоротився до $2,6 млрд - НБУ

Негативне сальдо платіжного балансу України в листопаді 2014 склало 2,6 млрд дол. проти 3,5 млрд дол. в жовтні 2014. Про це свідчать попередні дані Національного банку України, оприлюднені прес-службою регулятора.

“Внаслідок формування дефіциту зведеного платіжного балансу (2,6 млрд дол.) Міжнародні резерви скоротилися до 10 млрд дол. (станом на 1 грудня 2014), що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 1,8 місяця”, – йдеться в повідомленні.

За даними НБУ, у листопаді дефіцит поточного рахунку скоротився до 414 млн дол. (Порівняно з 515 млн дол. у жовтні), що обумовлено зменшенням товарного дефіциту внаслідок перевищення темпів падіння імпорту товарів над експортом.

Експорт товарів знизився на 4,1% порівняно з жовтнем – до 4,1 млрд дол., переважно внаслідок зменшення цін на основні експортні товари. У січні-листопаді експорт товарів знизився на 12.6%, насамперед у Росії на 32,3%, частка якої впала з 23,6% (за 11 місяців 2013) до 18,3%. Експорт в країни ЄС навпаки збільшився на 5,9%, а їх частка зросла з 25,5% до 30,8%.

У той же час, за підрахунками регулятора, скорочення імпорту товарів на 5,3% порівняно з жовтнем – до 4,6 млрд дол. було обумовлено ослабленням РЕОК гривні (на 6,7% до жовтня) і низькою економічною активністю (скорочення промислового виробництва склало 2,2% в порівнянні з жовтнем). У січні-листопаді імпорт товарів зменшився на 26,7%. Скорочувався як неенергетичний імпорт (на 26%) через ослаблення гривні і звуження внутрішнього попиту, так і енергетичний (на 28,5%), що обумовлено зменшенням цін і обсягів імпортованого газу. Найбільше скоротився імпорт з Росії (на 43,7%), насамперед через зниження імпорту газу; її частка впала з 27,4% (за 11 місяців 2013) до 21%. Імпорт з країн ЄС хоч і впав на 21,6%, але його частка зросла з 30,8% до 32%.

Дефіцит капітального і фінансового рахунку склав 2,2 млрд дол., зокрема через виплату заборгованості НАК “Нафтогаз України”. Крім того невпевненість інвесторів щодо розвитку подій на сході України обмежувала приплив інвестиційних і кредитних ресурсів в Україні, коментують у Нацбанку.

Чисті виплати за кредитами та облігаціями склали 443 млн дол. Чисті погашення приватного сектора скоротилися до 715 млн дол. (порівняно з 2 млрд дол.), в той же час Україна отримала офіційне фінансування від ЄС у розмірі 255 млн євро.

За прямими іноземними інвестиціями, спостерігався чистий приплив коштів (81 млн дол.), проте їх обсяги скоротилися порівняно з жовтнем (з 151 млн дол.).

Крім того, додають в НБУ, вперше з II кварталу в листопаді спостерігалося скорочення готівкової валюти поза банківською системою (на 30 млн дол.).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Рейтинг популярності матеріалу «Дефіцит платіжного балансу України в листопаді скоротився до $2,6 млрд - НБУ» на Finance.ua - 2.5
В Контексті Finance.ua