Депозити в іноземній валюті скоротилися майже на 30% - банкіри


Депозити в іноземній валюті скоротилися майже на 30% - банкіри

Обсяги кредитування як фізичних, так і юросіб падають.

Обсяг коштів клієнтів у національній валюті в листопаді 2014 скоротився на 1,4% до 362, 9 млрд грн, а загальне скорочення з початку року склало 14,1%. Портфель коштів в іноземній валюті з початку року скоротився на 29,6% до 21,7 млрд доларів. Про це свідчать дані аналітичного огляду основних трендів в економіці, фінансового та фондового ринку, підготовленого фахівцями банку Юнісон.

За інформацією банку, знижуються і обсяги кредитування: у листопаді 2014 зафіксовано скорочення залишків за кредитами, наданими в національній валюті, на 1,3% (9,5% з початку року) до 540, 3 млрд грн. Це відбулося за рахунок скорочення залишків за кредитами, наданими як по юридичним особам (на 1,1%, 9,3% з початку року, – до 430, 9 млрд грн, так і по фізособам (на 2,2%, 10, 2% з початку рік, до 109, 4 млрд грн). Залишки за кредитами в іноземній валюті скоротилися за місяць на 4,9% (17,9% з початку року) до 31,6 млрд грн.

При цьому, як зазначив заступник голови правління з корпоративного бізнесу банку Юнисон Петро Кравченя, великі підприємства намагаються пролонговувати раніше видані кредити через складну макроекономічну ситуацію. “І великий, і малий бізнес дуже гостро реагує на поточну економічну ситуацію. Ми розуміємо, що дійсно важко зараз всім. Якщо раніше базові процентні ставки за кредитами в національній валюті становили 17-19% річних, то зараз мова йде вже про 23-25 %. Наш банк намагається йти назустріч своїм клієнтам і реструктуризувати заборгованості “, – сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Депозити в іноземній валюті скоротилися майже на 30% - банкіри» на Finance.ua - 4.0
В Контексті Finance.ua