S&P услід за суверенним знизило до "ССС-" рейтинги 4 українських агрокомпаній


S&P услід за суверенним знизило до "ССС-" рейтинги 4 українських агрокомпаній

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor’s (S&P), слідом за суверенним знизило рейтинги групи “Креатив”, MHP SA (Люксембург, МХП), ТОВ “Українські Аграрні Інвестиції” (УАИ, Київ) і агрохолдингу “Укрлендфармінг” до рівня “CCC-” з “ССС”.

Прогноз за рейтингами всіх компаній – “негативний”, повідомляється в прес-релізі S&P.

На думку агентства, вказані компанії, в разі оголошення суверенного дефолту, навряд чи зможуть демонструвати достатні показники ліквідності через ймовірного встановлення обмежень на конвертацію іноземної валюти та транскордонні перекази з іноземною валютою.

У свою чергу, Україні, якщо в найближчі кілька місяців не вдасться залучити додаткову міжнародну фінансову допомогу, суверенний дефолт може стати неминучим, наголошується в документі.

“За нашими розрахунками, доступні джерела ліквідності компаній у разі реалізації такого стресового сценарію будуть недостатні для покриття потреб в ліквідності, в тому числі для погашення короткострокових боргових зобов’язань і потреб у фінансуванні оборотного капіталу. Ми відзначаємо, що власна кредитоспроможність цих компаній, без урахування можливого негативного втручання з боку уряду, вище кредитоспроможності уряду України, що відображено в наших оцінках характеристик власної кредитоспроможності (stand-alone credit profile – SACP) відповідних компаній “, – повідомляється в прес-релізі.

За даними агентств, SACP групи “Креатив” та MHP SA знаходиться на рівні “b”, УАИ і “Укрлендфармінга” – на рівні “b-”.

“Рівень SACP визначається нашою думкою при “уразливому” профілі бізнес-ризиків компанії, що головним чином відображає дуже високі ризики країни, пов’язані з веденням діяльності в Україні, і нашою оцінкою профілю фінансових ризиків компаній”, – повідомляється в прес-релізі.

Агентство, крім того, зрівняло з рейтингом за зобов’язаннями в іноземній валюті, рейтинг у національній валюті. За його оцінками, у разі реалізації зазначеного стресового сценарію рейтинговані агрокомпанії однаково не зможуть обслуговувати і погашати зобов’язання і в національній валюті.

Як повідомлялося, S&P 19 грудня знизило довгостроковий рейтинг України за зобов’язаннями в іноземній валюті на один щабель – до рівня “CCC-” з “CCC”. Прогноз за рейтингом змінений зі “стабільного” на “негативний”.

При цьому S&P знизило довгостроковий рейтинг за зобов’язаннями в національній валюті з “B-” до “CCC +”, прогноз також погіршений зі “стабільного” до “негативного”.

Короткостроковий рейтинг в місцевій валюті переглянутий з “B” до “C”, рейтинг за національною шкалою – з “uaBBB-” до “uaB +”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «S&P услід за суверенним знизило до "ССС-" рейтинги 4 українських агрокомпаній» на Finance.ua - 2.2
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua